AJAX і SEO: оптимальна індексація Google або відстеження?

 1. Важливість SEO для Onlineauctionmaster.com
 2. Продуктивність
 3. Плануйте кампанію та AJAX
 4. Google і AJAX: фрагмент, що вийшов
 5. Ідея і операція
 6. Результати
 7. Analytics на основі переглядів сторінок
 8. Результати Analytics
 9. Висновок

Випадок індексації веб-сайту AJAX Випадок індексації веб-сайту AJAX  Аякс був героєм у грецькій міфології, описаний Гомером як велика, уперта і тиха людина

Аякс був героєм у грецькій міфології, описаний Гомером як велика, уперта і тиха людина. AJAX також є технікою (або набором методів), яка дозволяє браузеру спілкуватися з сервером без оновлення сторінки. AJAX дозволяє динамічно завантажувати веб-сторінки. У світі SEO завжди була ідея про те, що Google сприймає техніку AJAX як велику і впертий, але цей час закінчився. Це не має сенсу бачити AJAX (на додаток до Flash, наприклад) як обмеження для бездоганної індексації. У цьому випадку ми покажемо, як ви гарантуєте злиття Google і AJAX і наскільки добре це працює, за умови, що у вас є рішення для індексування сторінок пошуковими системами.

Важливість SEO для Onlineauctionmaster.com

Onlineauctionmaster.com - молода, динамічна компанія, яка організовує аукціони рухомого та нерухомого майна через Інтернет. Компанія базується в Гронінгені, але діє по всій Нідерландах і за останні роки завоювала чітку позицію на голландському ринку онлайн-аукціонів товарів. Після безкоштовної реєстрації на сайті відвідувачі можуть пропонувати продукцію на різних аукціонах. Так само, як і в традиційному аукціонному домі, аукціони закриваються в заданий час.

Цільова група аукціонних компаній складається з фіксованої групи «трейдерів», які купують продукцію на аукціоні на основі торгового духу. Крім того, Onlineveilingmeester.nl бачить великий потенціал у великій групі споживачів, для яких також цікаві продукти, які будуть продаватися з аукціону. Те ж саме стосується компаній, які шукають нові продукти. Споживачі та компанії мають великий пошуковий попит у окремих продуктах та категоріях товарів. Ось чому бути легко знайти є обов'язковим для Onlineveilingmeester.nl.

Продуктивність

Як уже згадувалося, аукціон завжди закривається в певний час. Кількість відвідувачів значно збільшилася в період до закриття аукціону. Якщо ми розглядаємо погодинний трафік на день закриття, ми бачимо таке:

Аукціон, як правило, закривається з 19:30, що також відображено на графіку. Протягом закритого дня він дуже зайнятий на Onlineveilingmeester.nl з 19:00 до 22:00.

У минулому було багато проблем з цими піками в номерах відвідувачів до закриття аукціонів. Веб-сайт кілька разів вимикався з повітря в дуже погані моменти: під час фактичного аукціону. Крім того, ці проблеми були за рахунок швидкості роботи сайту. Ця проблема коштує Onlineveilingmeester.nl багато продажів.

Quintor , розробник програмного забезпечення Groningen, запропонував рішення: створення всього веб-сайту за допомогою методів AJAX. Зрештою, AJAX гарантує, що оновлюється лише невелика частина вмісту сторінки, що значно покращує продуктивність.

Плануйте кампанію та AJAX

План дій полягав у перепрограмуванні веб-сайту та забезпеченні динамічного завантаження контенту через AJAX після переходу в реальний час. Іноді це може викликати проблеми з індексацією:

 • AJAX забезпечує кращу швидкість і, отже, кращий досвід користування, але ...
 • ... веб-сайт важко (або навіть неможливо) сканувати через Google, що полегшує пошук. Якщо немає хорошого рішення для індексації пошукової системи, можна знайти лише домашню сторінку.

Google і AJAX: фрагмент, що вийшов

Як вже було зазначено: якщо ви використовуєте sec AJAX і не берете SEO на рахунок, то Google має багато проблем з індексацією вашого сайту. Проте найпопулярніша пошукова система дозволяє вирішити, що індексація відбувається звичайним способом: Метод зйомки HTML (або методом Escaped Fragment ). Тим часом також були ідентифіковані інші способи індексації вмісту AJAX (наприклад pushstate ), але разом з Quintor ми реалізували метод HTML Snapshot для Onlineveilingmeester.nl.

Ідея і операція

Метод HTML Snapshot полягає в тому, що ви представляєте відвідувачам динамічний вміст, створений AJAX (URL-адреси AJAX), і в той же час вміст пошукової системи HTML. Це намір, що ви даєте пошуковій системі той самий вміст, який бачить відвідувач. Якщо ви цього не зробите, ви порушуєте правила Google (у цьому випадку йдеться про прикриття ). Завдяки хорошій реалізації пошукова система відобразить у результатах пошуку оригінальні URL-адреси AJAX. Це робить вас веб-сайтом, який можна знайти, і ви краще зможете відповідати пошуковому запиту, який має ваша цільова група.

Ви знайдете докладний опис того, як працює цей метод зйомки HTML тут .

Результати

Метою міграції SEO є, як правило, підтримка можливості пошуку. Ця мета також згадувалася в процесі реалізації AJAX. Findability починається з видимості в пошукових системах. Ми контролюємо цю видимість за допомогою SearchMetrics. Результат був таким:

Реалізація AJAX, у поєднанні з методом HTML Snapshot, забезпечила, що Onlineveilingmeester.nl має набагато вищий рівень видимості, ніж це було раніше, позитивна тенденція.

Analytics на основі переглядів сторінок

Багато аналітичних пакетів вимірюють кількість переглядів сторінок на основі "_trackPageview" (Google Analytics). З AJAX, однак, вам не доведеться оновлювати всю сторінку, але ви перезавантажуєте частину вмісту. В результаті, наприклад, Google Analytics не викликає код відстеження знову на кожному перегляді сторінки. Тому розміщення простого коду відстеження Google Analytics на веб-сайті, який використовує AJAX, недостатньо для вимірювання всіх сторінок. Рішення для цього полягає у реалізації віртуальних переглядів сторінок для вимірювання динамічного вмісту AJAX. Докладний опис реалізації віртуальних переглядів сторінок у веб-сайтах AJAX можна знайти тут .

Результати Analytics

Якщо ми подивимося на органічні результати в Google Analytics (виключаючи трафік "фірмовий трафік" і "не наданий"), ми бачимо такі результати:

Період у жовтому кольорі дорівнює періоду зі збільшенням видимості відповідно до SearchMetrics. У порівнянні з минулим роком, ми маємо майже 68% більше небрендованого органічного трафіку (а потім ми також виключили трафік "не надано", який також включає деякі небрендові трафіки):

Також приємно згадати: на даний момент 61% відвідувачів є "новими", де минулого року це становило 35%. Це добре вписується в прагнення обслуговувати споживачів і компанії на основі пошукового запиту в Google.

Висновок

Цей випадок доводить, що компанія Google цілком здатна індексувати вміст AJAX за умови, що ви маєте рішення індексування пошукових систем. AJAX більше не є технікою, що є за рахунок можливості пошуку. Це, звичайно, не означає, що кожен веб-сайт або веб-магазин повинен використовувати AJAX. Ми успішно реалізували метод HTML Snapshot у співпраці з Quintor, де є й інші варіанти.

Номера

Номерной фонд гостиницы насчитывает 173 номера различных категорий.

Забронировать отель можно прямо сейчас: Бронирование онлайн