Як подати декларацію PIT-37 в Польщі

 1. Крок 1. Отримання декларації PIT-11
 2. Крок 2. Вибір способу подачі декларації PIT-37
 3. Крок 3. Вибір способу подачі
 4. Крок 4. Вибір способу оподаткування
 5. Крок 5. Дані платника
 6. Крок 6. Доходи платника податків
 7. Крок 7. Пільги
 8. Крок 8. Приймаємо вітання про заповнення декларації
 9. Крок 9. Заповнюємо формуляр ZAP-3
 10. Крок 10. Подача декларації

Не дивлячись на те, що в Польщі існує велика кількість програм і сервісів, які полегшують подачу податкових декларацій, людині, який стикається з ними вперше, все ж важко розібратися що до чого. Заповнюючи свою першу податкову декларацію в Польщі, мені довелося переглянути велику кількість інтернет-сторінок, щоб бути впевненою, що я ніде не помилилася. У цьому пості покрокова інструкція, яка враховує всі складності і питання, які виникли у мене під час подачі PIT-37.

раніше я вже писала про те, хто повинен подавати податкову декларацію PIT-37. Не буду ще раз зупинятися на цьому, зазначу тільки, що за загальним правилом декларація подається не пізніше 30 квітня (в 2016 році - до 2 травня з урахуванням свят).

Крок 1. Отримання декларації PIT-11

PIT-11 - це декларація, яку видає роботодавець особисто або надсилає поштою до кінця лютого. У ній міститься інформація про річні доходи працівника, авансові платежі в рахунок податку, соціального і медичного страхування. Якщо Ви працювали на кількох роботах, кожен роботодавець повинен видати декларацію PIT-11, на підставі яких буде подаватися ОДНА декларація PIT-37.

PIT-11 - це база для заповнення PIT-37, без неї ніяк не впоратися.

Крок 2. Вибір способу подачі декларації PIT-37

На мій погляд найбільш зручний спосіб подачі - через інтернет. Для подачі декларації через інтернет електронний підпис не потрібна. Верифікація платника податків відбувається за допомогою персональних даних - номера PESEL, імені, прізвища, дати народження.

Для подачі декларації я використовувала сервіс e-pity . З його допомогою можна заповнити декларацію онлайн або встановити програму на свій комп'ютер. Для мене зручніше було подати декларацію онлайн (uruchom online teraz).

Для мене зручніше було подати декларацію онлайн (uruchom online teraz)

Крок 3. Вибір способу подачі

Сервіс пропонує нам 2 способи подачі декларації - для новачків (заповнення покроково з підказками) і досвідчених користувачів (самостійне внесення даних в поля декларації). Вибираємо 1 спосіб - kreator PIT і натискаємо кнопку Uruchom.

Крок 4. Вибір способу оподаткування

Я користуюся індивідуальним оподаткуванням, тобто подаю декларацію тільки сама за себе, але якщо Вам потрібен загальний розрахунок з чоловіком або дитиною - Ви можете вибрати відповідний пункт. Детальніше про вигоди загального розрахунку та про те, як ним скористатися можна почитати тут.

Також перевіряємо пункт мета подачі декларації - первинна подача (złożenie zeznania). Корекція може знадобиться тільки в тому випадку, якщо в первинній декларації якісь дані вказані невірно та потрібне уточнення.

Натискаємо кнопку Dalej.

Крок 5. Дані платника

Заповнюємо свої особисті дані так, як зазначено в карті побиту (паспорті), одночасно звіряючись з даними, зазначеними в PIT-11:

 • прізвище, ім'я - пункти 15, 16;
 • для фізичної особи вибираємо номер PESEL, а не NIP - пункт 11;
 • дата народження - виставляється автоматично на підставі номера PESEL;
 • e-mail - контактна адреса електронної пошти, на який будуть приходити повідомлення з податкової;
 • Urząd skarbowy - пункт 5 (також свою податкову інспекцію можна перевірити за допомогою цього сервісу);
 • Вулиця, номер будинку, квартири - пункти 22-24;
 • Місцевість, поштовий індекс, пошта - пункти 25-27;
 • Воєводство, повіт, гміна - пункти 19-21;
 • додатково в нижньому рядку вказуємо номер телефону.

прізвище, ім'я - пункти 15, 16;  для фізичної особи вибираємо номер PESEL, а не NIP - пункт 11;  дата народження - виставляється автоматично на підставі номера PESEL;  e-mail - контактна адреса електронної пошти, на який будуть приходити повідомлення з податкової;  Urząd skarbowy - пункт 5 (також свою податкову інспекцію можна перевірити за допомогою  цього  сервісу);  Вулиця, номер будинку, квартири - пункти 22-24;  Місцевість, поштовий індекс, пошта - пункти 25-27;  Воєводство, повіт, гміна - пункти 19-21;  додатково в нижньому рядку вказуємо номер телефону

Можливо, на перший погляд це здається елементарним, але при подачі декларації краще десять разів все перевірити і перевірити ще раз, щоб бути впевненим у правильності всіх даних.

Після введення всіх особистих даних натискаємо кнопку Dalej.

Крок 6. Доходи платника податків

У більшості випадків дані про доходи вносяться на підставі декларації PIT-11 від одного роботодавця, її я і вибрала. Можливо у Вашому випадку є якісь нюанси, зверніть на них увагу.

У вікні вписуємо повну назву фірми-роботодавця як в пункті 8 декларації PIT-11, частина D - вибираємо кількість джерел доходу (як в пункті 28 декларації PIT-11) і заповнюємо дані згідно розрахунків в пункті Е декларації PIT-11.

Зверніть увагу, що вікно прокручується. Після заповнення всіх даних натискаємо кнопку Zapisz.

Після цього в таблиці вікна "Доходи платника податків" з'явиться новий рядок. Натискаємо кнопку Dalej.

Крок 7. Пільги

У цьому вікні відзначаємо, якими пільгами з тих, на які Ви маєте право, хочете скористатися. У мене немає ніяких підстав для пільг, тому я просто натиснула кнопку Dalej.

Крок 8. Приймаємо вітання про заповнення декларації

Основний етап позаду - все дані внесені. Програма сама вважатиме суму доходу, в разі, якщо необхідно доплатити податок - суму для доплати, в разі, якщо були переплачені податки - суму повернення. Доплатити податок необхідно до 30 квітня в касі податкової інспекції або перерахувавши на розрахунковий рахунок.

Ви можете переглянути декларацію, роздрукувати, зберегти на комп'ютер і відправити за допомогою сервісу e-pity. Також можна подивитися, скільки часу зайняло заповнення декларації та поділиться своїм результатом в соц. мережах.

мережах

У моєму випадку був переплачено податок - програма сама заповнила поле kwota do zwrotu з сумою повернення. Для його перерахування, необхідно додатково заповнити формуляр, в якому вказати номер розрахункового рахунку. Якщо у Вас немає повернення - відразу переходите до кроку 10.

Натискаємо на кнопку Jak dostarczyć numer konta do urzędu. У вікні можна дізнатися, що якщо в попередніх роках уже був повернення податку на Ваш рахунок і його номер не змінився, додатково подавати формуляр не потрібно. Якщо ж декларація подається вперше або номер змінився, фізичній особі потрібно заповнити формуляр ZAP-3, який необхідно надіслати до податкової інспекції рекомендованим листом або особисто в податкову. Сервіс e-pity через інтернет цей формуляр не відправить.

Крок 9. Заповнюємо формуляр ZAP-3

Щоб скористатися формуляром ZAP-3 необхідно відповідати наступним вимогам: мати номер PESEL, що не здійснювати господарську діяльність, не бути зареєстрованим як платник VAT, не бути платником податків і соціальних внесків як роботодавець (наприклад, якщо Ви як приватна особа офіційно прийняли на роботу няню і платите за неї соціальні внески, скористатися формуляром Ви не можете). Більше інформації на цьому сайті.

Якщо Ви використовуєте сервіс e-pity, то формуляр частково вже заповнений - програма сама перенесла мої особисті дані в потрібні поля. Залишається тільки перевірити їх правильність і заповнити решту необхідні поля.

Я спробувала заповнити формуляр за допомогою e-pity і мені було не дуже зручно - все потрібно заповнювати від руки, не завжди знаєш повна назва банку, наприклад. Особисто мені було зручніше заповнити формуляр за допомогою сервісу ewnioski.pl , Де просто заповнюєш анкету, а програма сама внесе їх в формуляр

Якщо все ж є бажання все заповнити в одному місці, пишу інструкцію як це зробити. Отже, нам необхідно заповнити всі світлі поля.

Поле 1 PESEL, поле 4 назва податкової інспекції - при використанні сервісу e-pity вони вже заповнені.

Частина В - особисті дані. Поля 5-16, 19 заповнені, заповнюємо тільки поле 17 - телефон, поле 18 - факс (необов'язково).

Adres elektroniczny - заповнюється тільки в тому випадку, якщо він у Вас є (наскільки я зрозуміла, його можна отримати в податковій).

Поля таблиці Adres do korespondencji заповнюються тільки в тому випадку, якщо адреса для кореспонденції відрізняється від адреси, вказаної як адреса проживання.

Поля таблиці Adres do korespondencji заповнюються тільки в тому випадку, якщо адреса для кореспонденції відрізняється від адреси, вказаної як адреса проживання

Частина В.4 - дані про банківський рахунок, який є Вашим особистим рахунком і на який Ви хочете отримати повернення переплаченого податку:

поле 32 - країна банку;

поле 33 - повна назва банку;

поле 34 - ім'я та прізвище;

поле 35 - номер рахунку (не банківською карти), код SWIFT;

поле 36 - відзначити в разі відмови від повернення переплаченої суми податку.

І заключна частина декларації - дата і підпис:

поля 37-40 заповнюються у разі подання формуляра через уповноваженого представника;

поле 41 - дата подачі формуляра:

поле 42 - підпис особи, яка подає формуляр (закреслити непотрібне: в разі особистої подачі зачеркиваем поле osoby reprezentującej składającego і навпаки)

Частина D заповнює представник податкової.

Ще раз повторюся, що формуляр ZAP-3 можна подати особисто або рекомендованим листом!

Крок 10. Подача декларації

Отже, ми все заповнили, залишилося тільки визначиться зі способом подачі декларації:

можна роздрукувати декларацію в двох примірниках, підписати і особисто подати до податкової. Один екземпляр залишиться в податковій, один повернуть Вам з позначкою про те, коли декларація прийнята і привласненим їй номером. Цю копію необхідно зберігати протягом 5 років;

або

можна подати декларацію в електронному вигляді. Для цього вибираємо пункт Chcę wyslać e-Deklarację

Для цього вибираємо пункт Chcę wyslać e-Deklarację

У вікні бачимо файли, які збираємося вислати і можемо їх відкрити і перевірити ще раз ще раз. Натискаємо кнопку Dalej.

Натискаємо кнопку Dalej

У другому вікні вводимо суму доходів за 2014 рік, якщо такі були, якщо немає - вводимо 0. Вказуємо адресу електронної пошти, на який податкова інспекція надішле підтвердження про прийняття декларації. Натискаємо кнопку Podpisz i wyślij. Не забуваємо роздрукувати декларацію.

Не забуваємо роздрукувати декларацію

На вказану адресу електронної пошти прийде Urzedowe Poswiadczenie Odbioru - його необхідно також роздрукувати і зберігати разом з декларацією 5 років.

От і все. Удачі в заповнення та подання декларації!

Номера

Номерной фонд гостиницы насчитывает 173 номера различных категорий.

Забронировать отель можно прямо сейчас: Бронирование онлайн