Як прискорити роботу комп'ютера або ноутбука на Windows 10

 1. Налаштування меню «Пуск»
 2. Відключення візуальних і звукових ефектів
 3. Налаштування ПЗ в автозавантаженні
 4. Установка актуальних драйверів
 5. Оновлення Windows 10
 6. Відключення функцій «стеження за користувачем»
 7. Правильна настройка антивіруса

Операційні системи компанії Microsoft в базовому варіанті орієнтовані на величезну кількість користувачів: офісні працівники, гравці, дизайнери та багато інших Операційні системи компанії Microsoft в базовому варіанті орієнтовані на величезну кількість користувачів: офісні працівники, гравці, дизайнери та багато інших. Саме тому за замовчуванням в Windows всіх версій включені практично всі закладені в них можливості. Багато з них не потрібні тому чи іншому користувачеві, при цьому вони завантажують ресурси комп'ютера, тим самим уповільнюючи швидкість роботи операційної системи.

Цілком зрозумілим є бажання прискорити роботу комп'ютера на Windows 10. Сучасна операційна система досить вимоглива до ресурсів, і комп'ютери з малим об'ємом оперативної пам'яті, низькочастотних процесором або без відеокарти можуть насилу справлятися з роботою системи і додатків. У такій ситуації можна оновити комплектуючі комп'ютера або прискорити роботу Windows 10, налаштувавши її «під себе». Нижче будуть дані поради, як зробити, щоб Windows 10 працювала на комп'ютері швидше, при цьому виконати можна все рекомендації або тільки частину з них, в залежності від потреб користувача.

Налаштування меню «Пуск»

Однією з особливостей операційної системи Windows 8 були «живі плитки», для яких виділявся окремий екран. У версії Windows 10 для комп'ютерів його скасували, і інтерактивні плитки перемістилися в меню «Пуск». Вони серйозно забирають ресурси, але багато хто ними не користуються. У такій ситуації розумним рішенням стане відключення плиток в меню «Пуск». Для цього необхідно натиснути на плитку правою кнопкою миші і вибрати варіант «Відмінити закріплення від початкового екрана». Однією з особливостей операційної системи Windows 8 були «живі плитки», для яких виділявся окремий екран

Відключення візуальних і звукових ефектів

За красу в роботі операційної системи користувачам доводиться розплачуватися її швидкодією. На слабких комп'ютерах паралакс-ефекти, анімація згортання-розгортання додатків, відображення тіней від миші і багато інших анімаційні та звукові ефекти можуть негативно позначатися на швидкості роботи системи. Якщо ви прагнете прискорити роботу комп'ютера з Windows 10, рекомендується відключити «зайву красу»:

 1. Щоб відключити візуальні ефекти, натисніть на кнопку «Пуск» і виберіть пункт «Параметри». Далі перейдіть в меню «Спеціальні можливості» і в лівій частині вікна виберіть пункт «Інші параметри». Вимкніть перемикач в пункті «Відтворювати анімацію в Windows»;
 2. Далі натисніть правою кнопкою миші по меню «Пуск» і виберіть пункт «Система». У лівій частині вікна натисніть «Додаткові параметри системи»;
 3. Відкриється вікно, де на вкладці «Додатково» в пункті «Швидкодія» необхідно натиснути «Параметри»;
 4. У новому вікні на вкладці «Візуальні ефекти» можна вибрати, які ефекти будуть відключені. З метою максимального підвищення продуктивності Windows 10 на комп'ютері, рекомендується вибирати варіант «Забезпечити найкращу швидкодію», при якому всі ефекти відключаються. Коли настройка буде завершена, натисніть «Застосувати» і «ОК»;
 5. Також можна відключити звукові ефекти. Зробити це слід, наприклад, якщо на комп'ютері немає джерел звуку, і витрачати зайві ресурси на звукові оповіщення немає ніякого сенсу. Щоб відключити звукові ефекти, натисніть правою кнопкою миші на «Пуск» і виберіть «Панель управління»;
 6. Далі у вікні, перейдіть в пункт «Звук», після чого відкриється нове вікно. Зверху виберіть вкладку «Звуки» і встановіть звукову схему «Без звуку», після чого натисніть «Застосувати» і «ОК».

Щоб всі внесені зміни спрацювали, рекомендується перезавантажити комп'ютер.

Налаштування ПЗ в автозавантаженні

Багато виробників комп'ютерів встановлюють за замовчуванням масу програм, які не потрібні пересічному користувачеві Багато виробників комп'ютерів встановлюють за замовчуванням масу програм, які не потрібні пересічному користувачеві. Вони не тільки знаходяться на комп'ютері, але і автоматично завантажуються при включенні комп'ютера. Часто в автозавантаженні навіть слабких ноутбуків можна знайти величезну кількість додатків від виробника, через що оперативна пам'ять комп'ютера постійно завантажується до 100%. Відключення зайвих програм в автозавантаження дозволяє серйозно прискорити роботу комп'ютера на Windows 10.

Налаштування автозавантаження проводиться таким чином:

 1. Натисніть на клавіатурі комбінацію клавіш Ctrl + Alt + Del і виберіть пункт «Диспетчер завдань»;
 2. Далі натисніть «Детальніше»;
 3. Виберіть зверху вкладку «Автозавантаження»;
 4. Пристрою автоматично завантажувати додатків, які вам не потрібні. Для цього натискайте на них правою кнопкою миші і вибирайте пункт «Відключити».

Рекомендується регулярно перевіряти список програм в автозавантаження Рекомендується регулярно перевіряти список програм в автозавантаження. Часто користувачі забувають при установці чергового додатки відключити функцію його роботи в «фоновому режимі» на регулярній основі. Таким чином, при включенні комп'ютера автоматично завантажуються різні програми для управління периферією (принтери, миша, сканери), додатки для завантаження даних з інтернету (торрент-трекери, MediaGet), рідко використовуються додаткові утиліти і багато іншого. Відключити при цьому можна практично все, навіть сервіси Microsoft, які працюють в Windows 10 за замовчуванням в «фоновому режимі», наприклад, OneDrive.

Установка актуальних драйверів

Однією з особливостей операційної системи Windows 10 є автоматичний аналіз «заліза» і установка драйверів для нього. Далеко не завжди стандартні драйвера від Microsoft оновлені до актуальної версії і ідеально працюють з компонентами комп'ютера. Особливо часто подібна проблема спостерігається з відеокартами, для яких регулярно виходять оновлення програмного забезпечення, і його необхідно підтримувати в актуальному стані. Щоб переконатися в правильності обраних драйверів для відеокарти, CPU або іншого компонента комп'ютера, необхідно:

 1. Натиснути правою кнопкою миші на меню «Пуск» і вибрати у спливаючому вікні «Диспетчер пристроїв»;
 2. Далі знайти пристрій, актуальність драйверів якого необхідно перевірити, і натиснути на нього правою кнопкою миші;
 3. Перейти в «Властивості» на вкладку «Драйвер» і вивчити графу «Постачальник драйвера». Якщо в ній зазначено «Microsoft», то такий драйвер рекомендується оновити. Для цього треба зайти на сайт виробника ноутбука, комп'ютера або конкретного компонента системи (AMD, NVideo і інші) і завантажте актуальну версію драйвера, після чого встановіть її.

Перевірити актуальність драйверів рекомендується для всіх ключових компонентів комп'ютера.

Оновлення Windows 10

Компанія Microsoft не просто так постійно випускає оновлення операційної системи, і відмовлятися від них не варто. З кожним оновленням додається підтримка нових комплектуючих і оптимізується робота різного «заліза» і додатків з Windows 10. Оновлення операційної системи завантажуються і встановлюються автоматично при перезавантаженні комп'ютера. Якщо ви не відключали поновлення Windows 10, турбуватися про їх налаштування не варто, інакше їх необхідно включити.

Відключення функцій «стеження за користувачем»

Поширена думка, що операційна система Windows 10 стежить за діями користувачів, передаючи дані компанії Microsoft Поширена думка, що операційна система Windows 10 стежить за діями користувачів, передаючи дані компанії Microsoft. Це дійсно так, і відразу кілька сервісів працюють для регулярної відправки інформації про взаємодію користувачів з комп'ютером на сервера корпорації. На це витрачаються ресурси системи і інтернет-трафік, тому на слабких комп'ютерах краще ці функції відключити.

Щоб вимкнути всі настройки «стеження» в Windows 10, потрібно натиснути «Пуск» і вибрати пункт «Параметри», а далі зайти в «Конфіденційність». Після цього послідовно відключайте зазначені опції:

Вище наведені лише базові рекомендації з налаштування параметрів. Відключення зазначених вище опцій ніяк не позначиться на роботі системи з точки зору зручності. Однак, при бажанні, користувач також може вимкнути і інші настройки в розділі «Конфіденційність», щоб Windows 10 не "шпигувала» за ним. Зокрема, можна відключити деякі стандартні програми, заборонити їм використовувати камеру або мікрофон і встановити інші настройки.

Правильна настройка антивіруса

Правильна настройка антивіруса

Якщо у вас на комп'ютері встановлений антивірус, необхідно вивчити його налаштування і, при необхідності прискорити роботу Windows 10, знизити рівень захисту або включити тільки ручну перевірку комп'ютера. Також не зайвим буде одразу перевірити жорсткі диски на наявність вірусів.

Важливо: Поширеною помилкою є установка двох антивірусів одночасно, що позначається негативно не тільки на швидкодії системи, а й на безпеці комп'ютера.

Номера

Номерной фонд гостиницы насчитывает 173 номера различных категорий.

Забронировать отель можно прямо сейчас: Бронирование онлайн