Як просуватися кар'єрними сходами. Поради HR-фахівця

 1. Зі статті ви дізнаєтесь:
 2. Як відкрити нові можливості на колишній посаді
 3. Як HR-фахівця освоїти нові позиції в компанії для підвищення по кар'єрних сходах
 4. Кар'єрні сходи HR-фахівця: від менеджера з продажу до комерційного директора
 5. Але для цього йому необхідно:
 6. Як побудувати HR-фахівця кар'єру за межами компанії-роботодавця в новій якості
 7. Як почати свій бізнес в консалтингу
 8. Для цього пройдіть навчання, то підніміть свою кваліфікацію:

Будь-яке просування по кар'єрних сходах на увазі розвиток фахівця. HR-фахівця рости вгору допоможуть навички роботи з людьми.

Зі статті ви дізнаєтесь:

Незважаючи на специфіку професії, можливостей побудови кар'єри у HR-фахівця багато. Розглянемо деякі з них.

Як відкрити нові можливості на колишній посаді

Якщо подумати, розширити зону професійної діяльності можна, залишившись на своїй посаді.

Скачайте документи по темі:

Займіться проектною діяльністю - реалізуйте особливі завдання. Не тільки чисто HR-івських! Це проекти, в яких HR - лише одна зі складових. Інші складові можуть бути самі різні - виробництво, маркетинг, продажі, бізнес-планування. Завдяки цьому ви розширите свій функціонал, привнесете в роботу відчуття новизни, краще відчуєте бізнес-процеси, поринете в питання фінансування.

Нові знання дозволять зміцнити свій статус і відкриють для HR-фахівця можливості для більш широкого вибору варіантів розвитку і просування по кар'єрних сходах. Скажімо, стати стратегічним бізнес-партнером, що бере участь у виробленні рішень, або зайняти іншу ключову позицію в компанії.

Важливо й те, що ви будете впевненіше себе почувати. Адже під час кризи HR-служби часто скорочують. Залишають інспекторів з кадрів, а підбір персоналу і інші HR-функції віддають на аутсорсинг. Директор з персоналу виконує роль консультанта і кризового менеджера. Але і над ним нависає небезпека скорочення. Якщо ж ви ведете крос-функціональні проекти, то загроза звільнення стане менш гострою. Власники навіть не подумають, що ви недостатньо завантажені.

Скачайть документ >>>

Спробуйте стати керівником проектного напрямку. Але будьте готові до того, що спочатку Вам доведеться самостійно ініціювати проекти і реалізувати їх.

У HR-фахівця є все, щоб як просунутися по кар'єрних сходах і стати ефективним керівником проектами:

вміння фасилітувати зустрічі,

координувати процеси,

спілкуватися з першими особами,

управляти бюджетом,

презентувати результати роботи.

Як HR-фахівця освоїти нові позиції в компанії для підвищення по кар'єрних сходах

Станьте коучем для керівників різних рівнів в своїй компанії. У вас буде авторитет в компанії, до вас стануть приходити за допомогою і порадою її вищі управлінці. Коучем вас стануть сприймати, якщо в складну хвилину ви будете допомагати управлінцям впоратися з ситуацією. Станьте коучем для керівників різних рівнів в своїй компанії

Щоб зрозуміти, чи можете ви стати коучем, керуєте проектами по впровадженню змін в компанії. Допомагайте колегам змінити своє бачення і підхід до вирішення професійних завдань. Спостерігайте, чи приносить вам задоволення, коли з вашою допомогою співробітники починають рости в особистому та професійному плані.

Якщо ви допомагаєте співробітникам побачити нові можливості, ви вже займаєтеся коучингом, хоча і несвідомо. Головне, щоб ваш співрозмовник зрозумів, що робити, щоб досягти мети, яким є план дій. Якщо ви освоїли мистецтво задавати питання, то ви і ваш клієнт відчуєте емоційний підйом.

HR-фахівець може стати директором - по просуванню HR-бренду або по оргразвітію. Він може займатися просуванням бренду компанії і внутрішніми комунікаціями. Це допоможе в тому числі стати ефективніше в управлінні персоналом - використовувати маркетингові інструменти, щоб краще підбирати і утримувати персонал.

На посаді директора по оргразвітію бути ефективною допоможе навик управління людьми. Тільки там буде потрібно ще займатися і виробничими процесами.

У будь-якій проектній роботі знадобиться досвід роботи HR-фахівцем, його знання і навички. Додатково не завадить відточити навички аргументації та переговорів, в тому числі за ціною. Рости по кар'єрних сходах в цьому напрямку можна досить продуктивно.

Кар'єрні сходи HR-фахівця: від менеджера з продажу до комерційного директора

HR-фахівець повинен їздити разом з директором по продажах або комерційному директорі в поля - до менеджерів з продажу. Завдяки цьому HR краще зрозуміє, чим і як живуть продавці, заглядає в технологію їх роботи. Це дозволить йому розробляти для них більш ефективну систему мотивації, навчати спілкуванню з агресивними і неадекватними клієнтами. Але найголовніше, розбиратися в технологіях продажів, стати ближче до бізнесу і розглядати себе на інші позиції, для свого просування по кар'єрних сходах .

Очолити комерційний департамент під силу Директору з персоналу.

Довідка

Але для цього йому необхідно:

 1. розбиратися в маркетингу;
 2. володіти технологіями продажів;
 3. не боятися цифр і розрахунків;
 4. відвідувати тренінги з маркетингу, реклами;
 5. знати інструменти, які використовують продавці.

Як HR-фахівця стати директором

HR-фахівця піднятися по кар'єрних сходах і стати директором допоможуть 3 варіанти:

Очолити компанію, перед цим попрацювавши в HR-е, а потім в продажах і в комерційній службі. Після позиції комерційного директора виявитися в кріслі гендиректора найлегше.

Стати гендиректором філії компанії. Це навіть простіше, ніж в першому варіанті. Таке можливо, якщо в компанії всі процеси відбудовані, вузькі специфічні знання по продукту, виробництва та фінансів не потрібні. Головне - управлінські навички, робота з клієнтами. тоді HR-фахівець підійде. Тим більше він свій кадр, перевірений і надійний. До речі, позицію заступника гендиректора холдингу можна прирівняти до позиції виконавчого або операційного директора. Стати їм для HR-а цілком реально.

Відразу з позиції HR-фахівця - на посаду гендиректора компанії. Це можливо, якщо співробітник раніше працював на інших керівних позиціях і у нього є знання в області маркетингу, фінансів і продажів. Крім того, у HR-а. Вони довіряють йому.

Читайте також:

Як побудувати HR-фахівця кар'єру за межами компанії-роботодавця в новій якості

Рішення про зміну кар'єри може стати переломним для життя, а тому приймати його треба з холодною головою. Важливо розібратися, чого ви хочете від роботи і яке кар'єрне просування вам потрібно. Дізнайтеся по максимуму про ту сферу діяльності, в яку Ви вирішили перейти, поговоріть з експертами. Можливі кілька варіантів:

Перехід на ту ж посаду, але в більш великий бізнес. У професії у вас відкриється друге дихання. Адже зміниться масштаб роботи, з'являться нові цікаві завдання та проекти. Наприклад, вам доручать оптимізувати організаційну структуру або створити корпоративний університет. Надалі ви зможете включитися в роботу проектних команд. Все це підбадьорить, додасть сил і необхідний поштовх вперед.

Оцініть свій бекграунд: у чому ви особливо сильні. Виходячи з цього, плануйте, що робити самостійно. Наприклад, у вас багатий досвід в організації навчання і розвитку персоналу. Ви можете стати бізнес-тренером. Тільки критично оцініть, чи є у вас необхідні для цього якості.

Варіанти самостійної діяльності в залежності від того, в чому ви сильні, наведені в таблиці 1. У ній же знайдете і інформацію про те, які знання і навички необхідні.

Таблиця 1.

функція

Що важливо знати по функціоналу

Що важливо для розвитку кар'єри

До чого прагнути

Підбір та адаптація

Психологію міжособистісного спілкування Різні методики проведення співбесід Специфіку робітних сайтів Інструменти психодіагностики

Аналітичні здібності Висока працездатність Стрессоустойчивость Проактивність Націленість на результат Навички ведення переговорів Відповідальність

Директор кадрового агентства

Навчання і розвиток персоналу

Психологію навчання дорослих Оцінку компетенцій Етапи розробки тренінгових програм, виходячи з потреб компанії Післятренінговий супровід

Креативність Висока працездатність Системне мислення Ефективна взаємодія Уміння переконувати Навички публічної презентації Гнучкість

Бізнес-тренер, Директор навчального центру

Оцінка персоналу

Моделювання компетенцій Етапи розробки і впровадження систем оцінки різних категорій персоналу Інструменти Ассессмент-центру (інтерв'ю за компетенціями, case-інтерв'ю, тестування) Механізм зворотного зв'язку

Високий рівень комунікативних навичок Уміння аргументувати і відстоювати свою точку зору Розуміння галузевої специфіки Розуміння бізнесу Ефективне планування Спостережливість

Директор HR-практики з оцінки персоналу в консалтинговій компанії

Всі основні функції

Внутрішні і зовнішні комунікації Основи маркетингу і проектного менеджменту Етапи розробки і впровадження системи цінностей в компанії Graduate-рекрутмент

Креативність Аналітичний склад розуму Стрессоустойчивость Уміння працювати в умовах багатозадачності Орієнтованість на результат Емоційний інтелект

PR-директор +

Детальніше про побудову своєї кар'єри читайте в матеріалі .

Як почати свій бізнес в консалтингу

HR-фахівець може відкрити тренінговий бутик або event-агентство.

Довідка

Для цього пройдіть навчання, то підніміть свою кваліфікацію:

 1. Варіант 1: отримати економічну освіту. Тоді зможете говорити з першими особами компанії зрозумілою для них мовою.
 2. Варіант 2: закінчити МВА.
 3. Варіант 3: отримати міжнародний HR-сертифікат. Його видає англійська система - Chartered Institute for Personnel Development (CIPD) і американська - Society for Human Resources Management (SHRM). Представництва цих систем є в Москві. Навчання струсоне вас, допоможе поглянути на роботу по-новому.

Не обов'язково бути енергійним юнаком. Є чимало прикладів, коли HR-фахівці з великим досвідом роботи починали свою справу, будучи у віці 40+ і навіть 50+.

Будьте готові продавати потенційним клієнтам свою експертність. Доводити, що у вас є знання, досвід і навички, щоб вирішити проблему замовника. Однак необхідно відзначити і мінуси. У консультанта хоч і вільний графік, але нерівномірне навантаження. Часом доводиться працювати у вихідні, ночами, в дорозі.

На закінчення необхідно підкреслити, що HR-фахівця в будь-якому віці важливо не зупинятися в розвитку і не ставити хрест на кар'єрі. кар'єрні сходи може не вийти, як на картинці, але страх опинитися відрізаним від кращих практик і відстати від життя надуманий. Пробуйте свої сили в новому, і ваш професійний кругозір розшириться і збагатиться від зіткнення з різними бізнес-моделями, підходами, стилями, цінностями.

Читайте також:

Номера

Номерной фонд гостиницы насчитывает 173 номера различных категорий.

Забронировать отель можно прямо сейчас: Бронирование онлайн