Як відкрити рекламне агентство з нуля

 1. формат бізнесу
 2. Приміщення та обладнання
 3. персонал
 4. Корисні поради початківцям
 5. Витрати на бізнес
 6. Скільки можна заробити?

Якщо ви захоплюєтеся рекламою і маркетингом в цілому, то можливо вас зацікавить бізнес, в форматі власного агентства з надання комплексних послуг з популяризації та розвитку різного роду бізнесів. Цей напрямок підійде, швидше за все, для креативних людей, які можуть генерувати цікаві формати реклами і зможуть запропонувати замовнику послуг саме те, що йому потрібно.

Відкривати рекламне агентство можна як у великому, так і провінційному місті, відрізнятися тільки будуть шляхи підходу до ведення бізнесу і самі канали залучення клієнтів. Якщо в невеликому місті акцент робиться в основному на зовнішню рекламу і брендинг, то в великих містах половину клієнтів приносять саме інтернет продажу.

формат бізнесу

Зміст статті

Якщо розглядати різні види агентств в сфері рекламного бізнесу, то їх можна класифікувати по декількох категоріях.

По-перше, це впізнаваність вашого бренду на ринку і довірливе ставлення клієнтів. Якщо ви маленька студія з двох чоловік, то ви тільки на початку шляху і вам в першу чергу потрібно орієнтувати ваш бізнес з пошуку клієнтів дрібних і середніх компаній, з метою напрацювання портфоліо і налагодженню ділових зв'язків. Згодом, ви зможете розширювати бізнес і орієнтуватися вже на більш великі замовлення.

По-друге - це тип рекламних послуг, на які ви орієнтуєтеся. Цю класифікацію можна розділити на наступні пункти:

- зовнішня реклама, основний напрямок діяльності - це послуги поліграфії (візитки, вивіски, банери та інша зовнішня реклама);

- реклама в ЗМІ, а саме послуги з розміщення оголошень в засобах масової інформації.

- інтернет реклама. Рекламне інтернет агентство, також включає створення фірмового стилю і просування бізнесу клієнта в різних онлайн ЗМІ. Великим сегментом на цьому ринку є контекстна реклама, частка якої з кожним роком тільки збільшується. Зараз молоді підприємці при наявності мінімального бюджету намагаються відкрити бізнес на рекламному агентстві саме в форматі ведення кампаній в контекстних мережах Яндекса і Google.

- SMM студії. Це ще один ефективний формат для старту, особливо це актуально для тих компаній продажу, яких зосереджені саме в інтернет просторі. Гарна ніша, але для старту підприємцю потрібно буде мати необхідний багаж знань і тренди в цьому напрямку змінюються дуже швидко, тому потрібно постійно бути в курсі останніх нововведень.

У цій статті ми поговоримо про те, як відкрити саме невелике рекламне агентство, орієнтоване на зовнішню рекламу.

У сферу послуг таких компаній входить: брендинг (створення фірмового стилю і т.п.), івент-маркетинг (просування компанії, за допомогою проведення презентацій, форумів, виставок та ін.), BTL (об'єднує промо акції, директ мейл та інше) .

Звичайно ж, частина послуг буде надаватися і через інтернет, наприклад e-mail маркетинг, просування в соціальних мережах. Згодом кількість послуг можна розширювати і формувати солідний портфель робіт з розрахунками всіх вкладень і отримання потрібного результату. Саме такі кейси і будуть «продавати» ваші послуги на ринку реклами.

Яке рекламне агентство без власної друкарні Яке рекламне агентство без власної друкарні? Роздруківка рекламних матеріалів: банерів, візиток, і іншого все це вимагає певного обладнання та навичок. Дізнайтеся як відкрити невелику друкарню у себе в офісі.

Приміщення та обладнання

Тепер давайте поговоримо про організаційні моменти і обговоримо, що ж потрібно, щоб відкрити рекламне агентство в вашому місті. Ми вкажемо лише базу матеріально технічних пристосувань, але в залежності від кількості співробітників і типу послуг цей список може відрізнятися. Також, варто врахувати, що на перших порах можна користуватися послугами поліграфії і не закуповувати відразу дорогу комп'ютерну техніку.

Приміщення можна підбирати невелике або ж взагалі працювати на дому. Але якщо ви плануєте проводити зустрічі з клієнтами у себе в офісі, тоді без нього не обійтися. До основних вимог можна віднести: креативне оформлення приміщення, зручні меблі, чистота і, звичайно ж, гарне розташування у вашому населеному пункті. Оскільки ви можете орендувати мінімальне по площі приміщення, то можна розглядати варіанти ближче до центру або ж розташовані недалеко від бізнес центрів.

Також, для того, щоб вам реалізувати бізнес ідею щодо відкриття рекламного агенства, вам потрібно буде купити таке обладнання:

1.) 2 або 3 комп'ютера, один з них повинен бути високої продуктивності, і призначений для розробки дизайну, до нього вам потрібно буде купити необхідне програмне забезпечення для роботи з графікою; Вартість однієї одиниці такої техніки - $ 600 - $ 1200.

2.) Принтер і поліграфічне обладнання для виготовлення вивісок візиток банерів, обладнання для нанесення ламінації. Спочатку ви можете користуватися послугами роздруківки в поліграфічних центрах, так як вартість такого обладнання дуже велика (вимірюється десятками тисяч доларів):

 • плоттер - від $ 10 000
 • ламінатор - від $ 400
 • апаратура для порізки готової продукції - від $ 800
 • широкоформатний принтер - $ 3000..

3.) Виділена телефонна лінія та мобільний зв'язок.

4.) Підключений інтернет.

персонал

У рекламному бізнесі існує два формати роботи з найманими працівниками.

Перший варіант - це набирати співробітників в штат фірми. Вам знадобляться дизайнер, креативщик (той, хто буде подавати ідеї), і менеджер з продажу послуг.

Другий варіант працювати з усіма цими фахівцями на фрілансі. В такому випадку ви можете працювати з декількома креативщиками і уникнете шаблонності в своїх роботах. Але в той же час збільшується ризик того, що віддалений працівник не виконає своїх обіцянок і ваша репутація може постраждати. Якщо працювати з фрілансерами то тільки з перевіреними.

Дизайнера в будь-якому випадку найвигідніше залучати для роботи в офіс, а найкращим підходом буде той, якщо ви самі будете малювати дизайн. В такому випадку прибутковість від вашого бізнесу буде в рази вище, і ви зможете в штат найняти тільки менеджера з продажу, а послуги з розробки банерів і іншого і їх роздруківки взяти на себе. Згодом можна буде делегувати частину завдань, але на старті такий підхід дозволить вам отримати максимальний прибуток.

Паралельно з виготовленням рекламної продукції ви можете зайнятися виробництвом фотокниг -  http://biznes-club Паралельно з виготовленням рекламної продукції ви можете зайнятися виробництвом фотокниг - http://biznes-club.com/biznes-idei/izgotovlenie-fotoknig.html . Це додатковий дохід, при тому що все необхідне обладнання у вас є.

Корисні поради початківцям

1.) Основне завдання на перші місяці роботи молодого агентства з надання рекламних послуг - це напрацювання порфоліо. Тут потрібно робити в першу чергу ухил на якість. Довіра великих компаній потрібно заслужити, так що на стартовому етапі основними клієнтами будуть дрібні підприємці з низькими бюджетами. Але це тільки на початку, далі ви зможете брати завдання з високим бюджетом і розширювати свою компанію.

2.) Займайтеся саморекламою. Ви повинні активно себе рекламувати в ЗМІ, місцевих форумах і намагатися залучити якомога більше клієнтів. Це і так зрозуміло, що ваші банери повинні також бути на вулицях міста, активне просування не тільки в друкованих, а й онлайн майданчиках, дозволить вам заявити про себе.

3.) Прямі продажі. Вони звичайно вже злегка всім набридли, але в той же час при великій кількості відмов, все-таки можна знайти постійних клієнтів, якщо їх влаштує якість робіт і ціна на ваші послуги. Особливо це актуально для невеликих міст, там обов'язково потрібно налагоджувати ділові зв'язки з власниками бізнесів.

Витрати на бізнес

Давайте зробимо основні розрахунки капіталу, який вам буде потрібен для відкриття невеликого рекламного агентства. Скажемо відразу, що ціни наведені для регіонів і у вас ціни на ту ж оренду можуть значно відрізнятися, але цей список покаже вам з чого почати свої розрахунки, щоб нічого не упустити.

Базові витрати:

 • покупка техніки - $ 16500
 • покупка меблів - $ 1000.
 • підключення інтернету і телефонії - $ 60
 • опрацювання фірмового стилю - $ 100 (друк готового дизайну)

Щомісячні витрати:

 • оренда за приміщення - $ 200
 • комунальні платежі - $ 50
 • реклама - $ 100
 • покупка витратних матеріалів (паперу, фарби, картриджів та іншого) - $ 80 - $ 120
 • податки - $ 150
 • заробітна плата менеджеру з продажу - $ 250 +%
 • оплата інтернету і телефонії - $ 30

Скільки можна заробити?

Насправді рентабельність рекламного агентства може складати близько 30% - 40%. На старті шляху виручка буде не високою, але як тільки ви заробите довіру від постійних клієнтів, ви зможете розраховувати вже на більш стабільний і високий дохід.

Висновки. Перед тим як стартувати в рекламному бізнесі, і знімати офіс, купувати техніку, попрацюйте на фрілансі. Домовтеся з декількома компаніями і проведіть рекламні кампанії для них в своєму місті. Таким чином, ви зможете не тільки оцінити свої сили і подивитися на цей бізнес «зсередини», а й вже мати на старті невелике порфоліо робіт. Плюс ви оціните наскільки це вигідно. Якщо все піде добре, і вам це буде подобатися, можете сміливо оформлятися і набирати власну команду.

Яке рекламне агентство без власної друкарні?

Номера

Номерной фонд гостиницы насчитывает 173 номера различных категорий.

Забронировать отель можно прямо сейчас: Бронирование онлайн