Дефрагментація диска на Windows 10: як виконати

 1. Чи потрібна дефрагментація диска на Windows 10?
 2. Як виконати дефрагментацію диска на Windows 10
 3. Що робити, якщо не працює
 4. Чи потрібна дефрагментація реєстру

Більшість користувачів чуло словосполучення дефрагментація диска в тому числі і на Windows 10, але що це і для чого - не знають. Власне для чого потрібен вінчестер (гвинт) - знають усі і його обсяг пам'ятають на зубок. Більшість користувачів чуло словосполучення дефрагментація диска в тому числі і на Windows 10, але що це і для чого - не знають

Архітектура вінчестера є кластери - це невеликі частини для зберігання інформації. Наші дані послідовно розбиваються на невеликі фрагменти і розміщуються кожен в окремий кластер. Чим менше об'єм файлу - тим менша кількість кластерів він займає, і навпаки.

Щоб краще собі уявити кластери і принцип їх роботи, можна порівняти з осередками в таблиці. До речі, ця зона і є загальна таблиця файлів, в якій зберігаються записи з повним описом. А файли і директорії розміром менш як 1500 byte повністю розміщені в MFT (Master File Table). Видаляючи файли, ви очищаєте кластери - але вони в хаотичному порядку зберігалися (осередок 1, 15 і 23 і т.д.).

Наприклад, ви скачали фільм в дуже хорошій якості - близько 10 Gb - він розбивається по кластерам і вони повинні зайняти послідовно свої позиції. При велику завантаженість повноцінної послідовності вільного простору може не бути. І так він сумарно знаходить вільну позицію та записує туди - цей процес називається фрагментація. При зверненні до файлу жорсткий диск починає по частинах його збирати з різних кластерів - наших осередків - ніби нарізаний на шматки фільм. Природно це уповільнює роботу.

Один з найпоширеніших питань: «Дефрагментації диска на Windows 10 і що це таке». Це процес оптимізації кластерів, шляхом створення безперервної послідовності. Так логічний ланцюг відновлюється - прискорюючи роботу комп'ютера .

Чи потрібна дефрагментація диска на Windows 10?

Починаючи з 8-ої версії ОС цей процес назвали оптимізацією. Проводиться він самостійно системою за запланованим графіком і не вимагає втручань. Дефрагментація може знадобитися, якщо впала продуктивність комп'ютера. як дізнатися індекс продуктивності в Windows 10 читайте на нашому сайті.
Все ж необхідно знати, де знайти дефрагментацію диска на Windows 10. Вам необхідно перейти в «Провідник» → «Етот_Компьютер» → вибирайте будь-який диск → правим кліком «Властивості» → «Сервіс» → «Оптимізувати».

Перед вами відкриється діалогове вікно «Оптимізація дисків», де можна побачити кілька кнопок і в тому числі інформацію про попередньому запуску і нинішньому стані Перед вами відкриється діалогове вікно «Оптимізація дисків», де можна побачити кілька кнопок і в тому числі інформацію про попередньому запуску і нинішньому стані. Перш, необхідно дізнатися стан справ. Виберіть потрібний вам диск (якщо не вибирати відіб'ється на всіх). Для цього тиснемо «Аналізувати».

Аналіз займе не дуже багато часу - в разі, якщо вінчестер новий або була проведена дефрагментація раніше Аналіз займе не дуже багато часу - в разі, якщо вінчестер новий або була проведена дефрагментація раніше. Після буде видно, який відсоток фрагментації. При маленькому оптимізувати не потрібно.

Як виконати дефрагментацію диска на Windows 10

Для цього натисніть на кнопку «Оптимізувати» і відбудеться примусовий процес, варто зауважити, що не завжди швидкий. Програма працює у фоновому режимі і не вимагає вашої присутності.

В результаті видно, який відсоток переміщення, скільки проходів в дефрагментації було - передбачити його кількість практично не можливо, їх може бути як 27, так 15 - в залежності від:
В результаті видно, який відсоток переміщення, скільки проходів в дефрагментації було - передбачити його кількість практично не можливо, їх може бути як 27, так 15 - в залежності від:

 • технічних характеристик комп'ютера;
 • розміру hdd або ssd;
 • зайнятого обсягу;
 • наскільки ефективно розміщена інформація;
 • кількості вилучень і записів файлів;
 • частоти аналізу і дефрагментації.

технічних характеристик комп'ютера;  розміру hdd або ssd;  зайнятого обсягу;  наскільки ефективно розміщена інформація;  кількості вилучень і записів файлів;  частоти аналізу і дефрагментації

Що робити, якщо не працює

Виникають випадки, коли не починається дефрагментація диска в Windows 10. Причин може бути декілька.

 • Одна з причин - SSD. Він не потребує у цій процедурі, так як твердотільний і принцип його роботи відрізняється від HDD. Що стосується оптимізації, то вона виконується. Принцип полягає у включеної за замовчуванням функції TRIM - команда, яка дозволяє ОС повідомляти про неіснуючі блоках в файлової системі і що вони можуть бути фізично вилучені, подовжуючи термін служби. У деяких випадках, дефрагментація SSD проводиться автоматично, так якщо в настройках безпеки включені точки відновлення .

Вирішили відключити автоматичну дефрагментацію диска SSD в Windows 10, але не знаєте як? Вибираємо «Змінити параметри» → і в «Розклад оптимізації» знімаємо галочку з «Виконувати за розкладом (рекомендовано)» → OK. До речі принцип відключення дефрагментації диска SSD і HDD - однаковий, відключення також можливо шляхом зупинки служби.

 • Ще причина, по якій може процес не працювати полягає в установці і подальшому видаленні стороннього дефрагментатора. Для початку варто перевірити стан системних файлів: правим кліком «Пуск» → «Командний рядок (адміністратор)» → вводимо «sfc / scannow».

Для початку варто перевірити стан системних файлів: правим кліком «Пуск» → «Командний рядок (адміністратор)» → вводимо «sfc / scannow»

Якщо системні файли пошкоджені, відновіть їх і запустіть дефрагментацію диска на Windows 10. Інакше продовжуємо шукати причину.

 • Перевіримо стан служби: «Панель управління» → «Адміністрування» → «Служби» → у списку знаходимо «Оптимізація дисків» → «Властивості» → «Тип запуску» → «Вручну» → OK.

Перевіримо стан служби: «Панель управління» → «Адміністрування» → «Служби» → у списку знаходимо «Оптимізація дисків» → «Властивості» → «Тип запуску» → «Вручну» → OK

 • Як і раніше немає можливості провести дефрагментацію диска на Windows 10? Перевіримо пов'язані служби, статус «Автоматично» і вони повинні бути запущеними:
 1. «Модуль запуску процесів DCOM - сервера»;
 2. «Сопоставітель кінцевих точок RPC»;
 3. «Віддалений виклик процедур (RPC)».
 • Все ще не вдається зробити дефрагментацію диска? Перевірте налаштування файлу підкачки: «Панель управління» → «Додаткові параметри системи» → «Додатково» → «Параметри» → вкладка «Додатково» → «Змінити» → повинна стояти галочка «Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки» → OK.

Перевірте налаштування файлу підкачки: «Панель управління» → «Додаткові параметри системи» → «Додатково» → «Параметри» → вкладка «Додатково» → «Змінити» → повинна стояти галочка «Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки» → OK

Не працює? Перевірте гвинт на наявність критичних помилок і відновите ОС.

Чи потрібна дефрагментація реєстру

Думки з цього питання разюче відрізняються, одні схиляються до того, що саме поняття не може існувати в силу іншої структури системних файлів, інші - активно закликають до неї. Однозначно, не варто зловживати. Але в разі постійних установок і вилучень різного ПО, іноді необхідно наводити порядок. Прочитайте про тонкощі оптимізації роботи Віндовс 10 . Оптимізація проводиться виключно за допомогою сторонніх програм, але після акуратною чищення реєстру. На нашому сайті можна дізнатися: « Який дефрагментатор - кращий для Windows 10 »

Чи потрібна дефрагментація диска на Windows 10?
Чи потрібна дефрагментація диска на Windows 10?
Вирішили відключити автоматичну дефрагментацію диска SSD в Windows 10, але не знаєте як?
Як і раніше немає можливості провести дефрагментацію диска на Windows 10?
Все ще не вдається зробити дефрагментацію диска?
Не працює?

Номера

Номерной фонд гостиницы насчитывает 173 номера различных категорий.

Забронировать отель можно прямо сейчас: Бронирование онлайн