Файл підкачки Windows 10: оптимальний розмір, настройка під ОЗУ

  1. Оптимальні розміри pagefile.sys
  2. Налаштування файлу підкачки
  3. Подивіться ще статті:

Файл підкачки (ФП) є сховищем неактивних або зайвих даних оперативної пам'яті. Даний файл знаходиться на диску і займає певний простір. Причому займане простір в кожній системі може відрізнятися. Багатьох користувачів цікавить оптимальний розмір файлу підкачки в Windows 10, а також його налаштування. У матеріалі спробуємо відповісти на ці питання.

Оптимальні розміри pagefile.sys

ФП носить назву pagefile.sys , І може бути розташований на одному або декількох дисках. Pagefile.sys має певний розмір, який задається або системою, або користувачем.

За часів використання Windows XP файл підкачки грав не останню роль. У той час і системи не мали великими обсягами ОЗУ, де pagefile.sys добре виручав. А оптимізація розміру ФП дозволяла заощадити простір HDD.

Сучасні системи вже мають кілька ГБ ОЗУ і навіть не один ТБ пам'яті, тому pagefile.sys вже не так важливий, але, тим не менше, для стабільної роботи він повинен бути присутнім на диску. Розмір файлу підкачки залежить від обсягу оперативної пам'яті , Чим вона вища, тим менша розмірність ФП потрібно системі. Ще дані показники залежать від того, якими програмами Ви користуєтеся. Якщо додатки вимагають великий обсяг ОЗУ, тоді, найімовірніше буде потрібно і більший розмір pagefile.sys для коректної роботи системи. Все індивідуально.

Для більшості користувачів оптимальний свап буде виглядати так:

Обсяг ОЗУРозмір ФП

2 ГБ (2048 МБ) 3584 МБ 4 ГБ (4096 МБ) 3072 Мб 6 ГБ (6144 МБ) 2560 МБ 8 ГБ (8192 Мб) 2048 МБ 16 ГБ (16384 МБ) і більше 16 МБ (без ФП)

Налаштування файлу підкачки

За замовчуванням Windows 10 сама автоматично управляє параметрами файлу підкачки і виставляє оптимальний на її погляд розмір. Виникають ситуації, коли налаштовувати параметри pagefile.sys потрібно вручну. Наприклад, ФП потрібно збільшити, якщо Ви бачите повідомлення про брак пам'яті (докладніше тут ), Або зменшити, якщо система виділяє, на Вашу думку, великий обсяг пам'яті під ФП.

Відкрийте панель управління на Windows 10 . Вкажіть перегляд «Великі значки», виберіть розділ «Система». Відкрийте панель управління на Windows 10

Ознайомтеся з об'ємом ОЗУ, також тут представлені інші характеристики комп'ютера . Далі клацніть посилання додаткових параметрів. Ознайомтеся з об'ємом ОЗУ, також тут представлені інші   характеристики комп'ютера

Натисніть «Параметри», які відносяться до швидкодії. Натисніть «Параметри», які відносяться до швидкодії

Перейдіть до вкладки «Додатково». Клацніть «Змінити». Тут також показується діючий розмір файлу підкачки. Перейдіть до вкладки «Додатково»

Внизу вікна Вам здасться інформація про pagefile.sys. (Мінімальний, рекомендований, поточний обсяг). Якщо у Вас достатньо ресурсів, тоді встановіть прапорець на опцію автоматичного вибору розміру ФП. Для цієї ситуації це оптимальний варіант. Внизу вікна Вам здасться інформація про pagefile

Знявши прапорець з автоматичного вибору, Вам ставати доступна ручна настройка файлу підкачки в Windows 10. Виберіть букву диска, де буде знаходитися ФП.

Виберіть параметр «Вказати розмір». В поле вихідного розміру напишіть число 16 або своє. В поле максимального обсягу можете внести оптимальне значення з таблиці вище в залежності від вашої розмірності ОЗУ.

Також для максимального обсягу Ви можете орієнтуватися на значення внизу вікна «Рекомендується». Це значення виводиться системою, тому додайте до нього ще 500-1000 МБ, і вийшла величину використовуйте в поле максимального розміру. При такій настройці pagefile.sys на диску спочатку буде займати близько 16 МБ, і буде збільшуватися в міру потреби. Такий варіант хороший тим, що береться така кількість пам'яті з диска, яке необхідно.

Деякі фахівці стверджують, що нефіксований ФП призводить до фрагментації жорсткого диска. якщо дефрагментація в Windows 10 налаштована правильно, таких проблем виникнути не повинно. Вказавши значення вихідного і максимального размерностей однаковими, ви створите файл підкачки фіксованого обсягу. Натисніть кнопку «Задати». Деякі фахівці стверджують, що нефіксований ФП призводить до фрагментації жорсткого диска

Ви можете вказати опцію розміру за вибором самої системи. Далі клікніть «Поставити». В результаті на обраному Вами диску, система створить pagefile.sys зі своєю розмірністю. Наприклад, при 4 ГБ ОЗУ в нашому випадку, створився ФП рівний 4096 МБ. Частина, що залишилася опція взагалі відключає файл підкачки. Ви можете вказати опцію розміру за вибором самої системи

Задавши настройки, клацніть у всіх відкритих віконцях OK. Далі вистрибне попередження про перезавантаження. Перезавантажитеся зараз, або пізніше.

Тепер Ви знаєте, як вибрати розмір файлу підкачки в Windows 10. У нинішній час немає необхідності самостійно призначати обсяг ФП, краще надати це системі. Ну а якщо виникла необхідність, ви завжди зможете в ручному режимі налаштувати pagefile.sys.

Подивіться ще статті:

Ви можете пропустити читання запису і залишити коментар. Розміщення посилань заборонено.

Номера

Номерной фонд гостиницы насчитывает 173 номера различных категорий.

Забронировать отель можно прямо сейчас: Бронирование онлайн