Маркетинг подій - ефективне просування

Якщо ви думаєте, що «event» - просто організація свята або події, то помиляєтеся. Це досить новий, але дуже перспективний і потужний метод просування бізнесу.

Про переваги подієвого маркетингу, про типах заходів і бюджетах - в інтерв'ю з event-менеджером Медіагрупи FM-Продакшн Дариною Матвієнко.

Дарина, скажіть, чому подієвий маркетинг активно набирає популярність як метод просування?

- Це пов'язано з постійною залученістю кожного з нас в різні заходи: ми відвідуємо семінари, виставки, фестивалі, концерти, навчальні тренінги. Така участь стало чимось само-собою зрозумілим. Тому подієвий маркетинг з легкістю вирішує завдання побудови комунікацій. За рахунок участі в події вибудовується тісний емоційний зв'язок між брендом і споживачем. Крім того, «event» є не тільки ефективним, але й дуже економічним засобом просування. Витрати виявляються мізерно малими в порівнянні з кількістю контактів зі своєю цільовою аудиторією.

Наскільки охоче власники компаній беруть участь в таких заходах?

- Поступово до керівників приходить розуміння вигоди саме такого позиціонування свого бізнесу. В даний час відбувається деяка переоцінка і підйом в сфері замовлень на event-ринку. Мені здається, що через пару років агентства свят будуть змушені перекваліфіковуватися і працювати не з корпоративними вечірками, а з питаннями створення унікальних подій для своїх клієнтів.

Про це говорять і статистичні дані, наведені Асоціацією Комунікаційних Агентств Росії: не дивлячись на кризу і падіння обсягів реклами в деяких сегментах, приріст ринку BTL становить 8% за підсумками 2014 року.

Які помітні event-проекти вже проводила Медіагрупа FM-Продакшн?

- У нас колосальний досвід роботи. Не перший рік ми організовуємо спеціальні освітні події: тренінги та навчальні заходи для партнерів, бізнес-форуми за участю спікерів з Москви. У нашому арсеналі є і заходи міського масштабу - вже відомі і улюблені жителям Барнаула. Це і «Блін КОМ'ON» - організована площадка на масницю, яка щорічно збирає до 5 тисяч глядачів. Не менша кількість людей приходять на «ВелоDiалтон» - акція для молодих і активних. У минулому році ми вперше провели «Фестиваль 102,9 сніговика» - результати цього сімейного свята ви могли спостерігати на площі у КРК «Мир» протягом усього січня: величезна кількість сніговиків, які ліпили разом діти і дорослі. На День міста, День захисту дітей і в свято Перемоги ми організовуємо тематичні майданчики. А зовсім скоро ми візьмемо участь в загальноміському суботнику разом з Радіо Шансон. Наша місія - створити атмосферу загального ентузіазму серед барнаульцев.

Чи існує класифікація event?

- Умовно їх можна розділити на розважальні, інформаційні, спортивні, презентаційні, корпоративні. Але всі ці «види» найчастіше поєднуються в одній події в тих чи інших пропорціях. Знову ж таки, все залежить від мети події і від характеристик тієї аудиторії, на яку розрахована захід.

Завжди можна підібрати «правильний тон» заходу. Так, на початку 2015 року, ми стали проводити бізнес-зустрічі для клієнтів, де учасники діляться досвідом і розповідають про успішну реалізацію кейсів. Такого формату події якраз актуальні.

У чому ж полягають переваги подієвого маркетингу для просування бренду?

- Одне з найважливіших переваг - довгостроковий ефект. Event - своєрідний синтез маркетингу, PR і реклами. В його основі подія, яке може бути як реальним, так і вигаданим. Анонси подій починаються задовго до заходу: розміщення афіш, анонси у ЗМІ, прес-конференції. Підсумком події буде величезна кількість фотографій, обговорень, активне тиражування інформації в соціальних мережах.

Багато хто вважає, що «event» працює виключно на імідж компанії. І це дійсно так. Але ж під час самої дії є можливість організувати прямі точки продажів і перевірити на місці нові пропозиції товарів і послуг методом дегустації. Роздайте свої сертифікати, а якщо ви проводите навчальний захід, то воно прекрасно спрацює на збільшення лояльності до бренду. Звідси й інший важливий бонус. За підсумками спеціального події досить просто відстежити ефективність акції. Вам відомо число присутніх на заході і точну кількість поширених матеріалів. В результаті окупність кожної вкладеної одиниці витрат виявляється цілком очевидною.

До речі, про витрати. Для будь-якої події потрібні кошти і напевно серйозні?

- Не варто думати, що провести спеціальне подія - це завжди грандіозні суми. Зовсім немає. «Event» може бути розрахований на абсолютно будь-який бюджет. Адже будь-яка подія сама по собі - не самоціль. Важливо правильно визначити цілі і довести їх до очікуваного результату. Для цього є багато інструментів, але користуватися ними правильно вміють тільки професіонали. У нас є приклади мінімальних вкладень і максимального результату за рахунок правильно вибраних методів реалізації проекту.

Автор - Анна Іванова, PR-менеджер Медіагрупи FM-Продакшн


Дарина, скажіть, чому подієвий маркетинг активно набирає популярність як метод просування?
Наскільки охоче власники компаній беруть участь в таких заходах?
Які помітні event-проекти вже проводила Медіагрупа FM-Продакшн?
Чи існує класифікація event?
У чому ж полягають переваги подієвого маркетингу для просування бренду?
Для будь-якої події потрібні кошти і напевно серйозні?

Номера

Номерной фонд гостиницы насчитывает 173 номера различных категорий.

Забронировать отель можно прямо сейчас: Бронирование онлайн