Методи просування сайтів і блогів в 2017 році: опитування експертів

 1. Михайло Шакін, експерт з просування сайтів, автор блогу Shakin.ru
 2. Версія для мобільних
 3. Чим більше у блогу непошукового трафіку, тим краще
 4. Великі і докладні статті найбільш ефективні для просування
 5. Марина Гіллер, засновник школи блогинга Let's Blog! School
 6. WordPress.org
 7. Блоги як журнали
 8. Бренд експерта через блог
 9. вузькі ніші
 10. Пошукові системи
 11. юзабіліті
 12. Час командної роботи
 13. конкуренція
 14. Варвара Лялягіна, автор проекту Start Blog Up , Консультант з комунікацій та блогінгу для творчих підприємців
 15. мультиплатформеність
 16. Розсилка
 17. Алла Грін, онлайн-маркетолог, творець спільноти "Блоги Мам"
 18. Зростання популярності месенджерів
 19. Комплексний підхід

Будь-який з нас, блогерів, спантеличений методами просування своїх сайтів: хтось більше, хтось менше. Адже якщо ми пишемо в мережі, значить, це для чогось потрібно, в іншому випадку ми б складали мемуари в симпатичних блокнотах. Редакція Блоги Мам звернулася до експертів: Михайлу Шакіні, Марині Гіллер, Олександру Борисову, Варварі Лялягіной і Аллі Грін з питанням «Які методи просування сайтів і блогів будуть працювати в наступаючому 2017 році?» Сьогодні ми публікуємо відповіді і сподіваємося, що ви почерпнете для себе потрібну і корисну інформацію.

» Сьогодні ми публікуємо відповіді і сподіваємося, що ви почерпнете для себе потрібну і корисну інформацію

Михайло Шакін, експерт з просування сайтів, автор блогу Shakin.ru

У 2017 в просуванні блогів будуть працювати наступні напрямки:

Версія для мобільних

Частка мобільного трафіку продовжує збільшуватися, тому у будь-якого сайту повинна бути версія для мобільних. Найкраще, якщо у блога буде адаптивний дизайн, який автоматично підлаштовується під дозвіл екрану користувача. При цьому не змінюються адреси сторінок, що переважно для просування.

Перевірити, наскільки ваш блог відповідає вимогам для мобільних пристроїв, можна на цих сервісах Google:

 • https://search.google.com/search-console/mobile-friendly
 • https://testmysite.withgoogle.com/intl/ru-ru - на цьому сервісі можна дізнатися також про швидкість завантаження і отримати детальний звіт на свій e-mail.

Бажано перевірити не тільки головну сторінку вашого блогу, а й кілька внутрішніх.

Google анонсував проект Прискорені мобільні сторінки (AMP, або Accelerated Mobile Pages). Суть в тому, що АМР-версії браузерів використовують ваші зберігаються в кеші Google і завантажуються на пристрій користувача прямо з кеша. Це дає багаторазове збільшення швидкості завантаження сторінок. В інтернеті вже багато інформації з цього питання, просто погуглити запит «прискорені мобільні сторінки».

Для WordPress є кілька плагінів, погуглити «WordPress AMP plugin» .

Чим більше у блогу непошукового трафіку, тим краще

Яндекс і Google при ранжируванні сайтів враховують такий фактор, як кількість непошукового трафіку на сайт. Чим вище частка відвідувачів, які приходять на веб-сайт не через пошукові системи, тим краще для просування.

До непоісковой трафіку відносяться наступні джерела:

 • Відвідувачі з соціальних мереж;
 • Трафік з інших сайтів і блогів за тематикою;
 • Трафік з повідомлень на тематичних форумах;
 • Відвідувачі з поштових сервісів, які переходять на сайт з листів його e-mail розсилки;
 • Трафік з відеосервісу YouTube;
 • Відвідувачі з месенджерів Whats App, Telegram, Viber і т.д.

З цієї причини дуже бажано вести e-mail розсилку свого блогу, а також публікувати анонси нових постів в акаунтах в соціальних мережах і співпрацювати з сайтами, блогами і форумами за своєю тематикою.

Великі і докладні статті найбільш ефективні для просування

Думаю, детальний і якісний контент буде ще більш ефективний для просування сайтів і блогів в найближчі роки.

Перед тим як писати статтю, обов'язково вивчіть 5-10 сторінок, які знаходяться в топі за потрібною вам пошуковим запитом. В ідеалі потрібно зробити так, щоб ваша стаття виходила найкращою і інформативною з даного питання.

Природно, нічого не потрібно копіювати у конкурентів, але для орієнтиру потрібно аналізувати, як вони подають інформацію і що ще можна додати, щоб максимально докладно відповісти на запити користувачів.

Марина Гіллер, засновник школи блогинга Let's Blog! School

подкасти

Якщо раніше всі говорили про підйом відео, то зараз обертів набирають подкасти, і можна ще встигнути стати тут першопрохідцем. При цьому необов'язково заводити окремий подкаст, можна інтегрувати аудіоформат в свій текстовий блог, це урізноманітнює контент і дозволить читачам дізнатися вас з нового боку.

WordPress.org

Схоже, епоха блог-платформ закінчується. Всі хочуть автономності, повного контролю над своїм блогом, широких можливостей по налаштуванню дизайну і функціоналу. Тому все більше блогерів перебирається на WordPress.

Блоги як журнали

Блоги все менше схожі на блоги і все більше нагадують глянець. Широкі слайдери, великі ілюстрації, відмова від бічної колонки, повноцінна верстка кожного матеріалу, використання великої кількості унікальної графіки, робота з типографікою - все це піднімає блоги на новий рівень.

Бренд експерта через блог

Якщо раніше автори розкривалися в блозі зі своєю «людською» сторони, то зараз їх активно використовують фахівці різного профілю для зміцнення своєї професійної репутації і залучення партнерів і клієнтів. Відповідно, такі блоги присвячені конкретним темам і складаються, в основному, з корисних матеріалів.

вузькі ніші

У широких нішах конкуренція стала зовсім жорсткою, і виділитися серед сотень блогерів, які пишуть про одне й те ж, досить складно. Тому початківці блогери звертають увагу на більш вузькі ніші - специфічні аспекти широких тим, вузькі регіональні ринки і т.д. Нехай потенційна аудиторія у таких блогів менше, зате вона буде максимально лояльна до контенту, який створений точно для неї. Однак, звужуючи нішу, головне, не перестаратися.

У 2017 році блогерам, в плані просування їх блогів, буде дуже складно. А в наступні роки, ще складніше.

Пошукові системи

Всі ми бачимо, як пошукові системи оновлюють свої алгоритми і вимоги до якісних сайтів стають все жорсткішою і жорсткішою ... Те скасовують Посилальне просування, то вимагають адаптивність, ось ще й https від google. Дальше більше.

юзабіліті

Те, що контент - король і він рулить ніхто не сперечається. Контент повинен бути дуже якісним, цікавим і корисним. Але буде важлива і технічна сторона. Якщо у тебе кривої дизайн, кострубата верстка, убоге юзабіліті, то, на жаль ...

Час командної роботи

Далі ... Блоги повинні трансформуватися. Підключати копірайтерів або ж починати приймати контент від відвідувачів. Організовувати на блозі рейтинги авторів, влаштовувати конкурси на кращий пост або ж більшу кількість написаних постів і все в цьому дусі. Завдання - поповнювати індекс блоґу не на 10-15 статей на місяць, а на 100-150. Треба забути про те, щоб писати в блог тільки самої (самому). Прийшов час командної роботи.

конкуренція

Конкуренція росте, блогів з'являється з кожним днем ​​все більше і більше, а трафік - він не безлімітний. Хочеш отримувати його більше ніж інші, а ти зробиш йому високотрастовий ресурс з величезною кількістю сторінок в індексі. 3000-5000, а краще 10000. Ну і вік сайту, природно, матиме значення.

А твої 250 статей на блозі, які ти напишеш за рік і отримаєш відвідування в 800-1000 відвідувачів, дадуть тобі 1-2 $ в день з адсенс. Кому подобаються такі перспективи?

2017 рік і наступні - це час переродження блогосфери. Шлак, ГС і йому подібне буде зливатися, якісні блоги будуть захоплювати ніші.

Якщо ти прийшов у блогінг і не можеш інвестувати в нього по 5-10 тисяч рублів на місяць - «Давай, до побачення» ...

Варвара Лялягіна, автор проекту Start Blog Up , Консультант з комунікацій та блогінгу для творчих підприємців

персоніфікація

Блогосфера стає все більш і більш населеною, за даними експертів, кожен день випускається понад два мільйони постів, тому привернути увагу безособовими постами-списками "5 способів стати продуктивніше" практично неможливо.

Особистість автора блогу, його думка і сформована позиція стануть критичними для того, щоб звернути на себе увагу читачів і перетворити разових відвідувачів блогу в постійних читачів. Це знайде відображення в більш агресивних заголовках, в динамічних текстах, які розкривають одну думку, але на конкретну історію (привіт, сторітеллінг!), Що відбиває позицію автора.

мультиплатформеність

Часи, коли можна було випустити пост і чекати, поки читачі вас знайдуть самі, давно канули в Лету. Зараз, на жаль, для просування блогу потрібно бути присутнім на всіх платформах соціальних мереж, та й там максимально використовувати всі доступні комунікаційні засоби.

Наприклад, в Інстаграм недостатньо запостити красиву картинку, важливо писати унікальні тексти, використовувати формат відео, регулярно постити сторіз. У Facebook використовуйте Facebook Live, відео, картинки, перепис. Формат месенджерів (я, звичайно ж, про Telegram) входить в моду і там ще можна застовпити вдале місце.

Ви ніколи не знаєте, де і коли ваш потенційний читач захоче вас знайти, тому краще бути на місці. Рекламодавцями оцінюється не тільки відвідуваність вашого блогу, але і загальна кількість передплатників у всіх соціальних мережах, включаючи підписки на особистий профіль.

Розсилка

Якщо раніше email розсилка була інструментом інформування про знижки в магазинах часто у вигляді листів в стилі спам, то зараз це ефективний інструмент для блогера. Розсилки поштою перестають дублювати RSS-стрічку і тільки інформувати про вихід нового поста.

Передплатники отримують бонуси від автора блогу, про які повідомляється тільки в листах. Це можуть бути знижки, новини про якісь події, та й самі листи - це практично індивідуальні листи передплатникам з інформацією, яку не знайти ні в блозі, ні в соціальних мережах.

Алла Грін, онлайн-маркетолог, творець спільноти "Блоги Мам"

Авторитети і лідери думок

Одна з тенденцій просування в 2017 році пов'язана з еволюцією онлайну. В останні роки на нас обрушується маса інформації з будь-яких тем: в інтернеті є все, що тільки можна побажати і в будь-яких кількостях. Але вибрати з цього океану то, чого ти можеш вірити, дуже складно - джерела інформації часто невідомі, автор тексту не завжди вказується, навіть дата публікації і та часто прихована. Про системний підхід і говорити нема чого. Тому особливу роль гратимуть авторитети, лідери думок, яким довірятимуть читачі. Для блогерів - це шанс стати одним з тих надійних перевірених джерел, з яких читачам буде комфортно отримувати інформацію. Для цього треба займатися не тільки просуванням блогу, але і працювати над своїм особистим онлайн-репутацією експерта в обраній ніші.

Зростання популярності месенджерів

Маркетинг в соціальних мережах залишається актуальним, ми вже говорили про основні тренди , І зараз також хочу відзначити зростання популярності месенджерів - whatsapp, facebook messenger, telegram. Сьогодні люди не тільки пересилають один одному короткі повідомлення, а й спілкуються в групах і чатах, діляться розважальними і корисними постами, фото, відео і т.д. Маркетологи вчаться використовувати месенджери для просування товарів і послуг, варто взяти це на замітку і блогерам.

Комплексний підхід

Але основний момент, на який варто звернути увагу в 2017 році, - це комплексний підхід. Тільки відмінний контент, або тільки seo-оптимізація блогу, або тільки активне ведення групи "Вконтакте" - окремо вже не працюють. Для кожного проекту треба індивідуально підбирати найбільш підходящі методи просування, які разом будуть давати найкращий результат.

Які способи просування ви плануєте використовувати в 2017 році? Як ви вважаєте, що буде працювати, а що - ні?

Джерело фото: unsplash.com

Кому подобаються такі перспективи?
Які способи просування ви плануєте використовувати в 2017 році?
Як ви вважаєте, що буде працювати, а що - ні?

Номера

Номерной фонд гостиницы насчитывает 173 номера различных категорий.

Забронировать отель можно прямо сейчас: Бронирование онлайн