Оптимізація держапарату в дії. Яких працівників виключать з числа держслужбовців

У Білорусі з категорії держслужбовців виключать працівників, які забезпечують діяльність і технічне обслуговування держорганів. Зміни, які введуть для оптимізації держапарату, передбачені постановою Радміну від 6 травня 2017 р № 334 «Про реалізацію заходів щодо оптимізації системи державних органів». У Мінпраці пояснили, як цим працівникам вважатимуть зарплату і трудовий стаж. У Білорусі з категорії держслужбовців виключать працівників, які забезпечують діяльність і технічне обслуговування держорганів

Фото: Сергій Балай, TUT.BY

До працівників, які здійснюють забезпечення діяльності та технічне
обслуговування державних органів, відносяться працівники, які виконують функції
(Обов'язки) за:

  • ведення документообігу, включаючи діяльність з ведення архіву, бібліотек;
  • діловодства (за винятком виконують відповідні функції, пов'язані із захистом державних секретів);
  • лінгвістичного аналізу, редагування текстів документів;
  • ведення бухгалтерського обліку і звітності;
  • здійсненню розрахунків з фізичними і юридичними особами;
  • приймання, зберігання та відпуску товарно-матеріальних цінностей, ведення обліку складських операцій;
  • забезпечення функціонування та супроводу програмно-технічних засобів, інформаційних ресурсів, систем і мереж, функціонування комп'ютерної техніки;
  • експлуатації та ремонту обладнання, приміщень, будівель, охорони будівель, прибирання приміщень, озеленення територій;
  • транспортного обслуговування, забезпечення зв'язком;
  • реалізації інших функцій щодо забезпечення діяльності та технічного обслуговування державних органів.

- Коли працівники, що забезпечують діяльність і технічне обслуговування державного органу, виводяться з категорії державних службовців, то, відповідно, змінюються і посаду працівників і система оплати їх праці, - пояснюють в Мінпраці. - Відповідно, коригування нарахованої заробітної плати, прийнятої для обчислення середнього заробітку працівникам, які забезпечують діяльність і технічне обслуговування державного органу, на поправочні коефіцієнти повинна здійснюватися пропорційно відпрацьованому часу до і після зміни посади (системи оплати праці).

У Мінпраці також уточнили, що обчислення стажу роботи в галузі працівникам, які здійснюють забезпечення діяльності і технічне обслуговування держорганів, істотно не зміниться.

- Особам, які працюють на посадах, включених до штатного розпису державного органу з метою забезпечення його діяльності та технічного обслуговування, і прийнятим на роботу в державний орган до проведення заходів щодо оптимізації системи державних органів, яким встановлено підвищення тарифних ставок (окладів) за стаж роботи в галузі, стаж роботи не перераховується, - пояснили у відомстві. - Особам, переведеним з державних посад, а також особам, новоприйнятим на роботу в державний орган, після проведення заходів щодо оптимізації системи державних органів, на посади працівників, які здійснюють забезпечення діяльності і технічне обслуговування державних органів, підвищення тарифних ставок (окладів) за стаж роботи в галузі буде проводитися відповідно до постанови № 334.

Нагадаємо, в травні цього року Олександр Лукашенко заявив , Що потрібно оптимізувати держапарат, а до цього «ні на йоту бути не повинно ніякого підвищення зарплати».

Наталя Кочанова тоді повідомила, що Адміністрація президента, якою вона керує, вже працює в новому форматі і новим складом. Ці заходи проведені у встановлені терміни. Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що в Адміністрації президента мають намір скоротити 30% держслужбовців.

За словами Наталії Кочанова, уряд прийняв «всі нормативні правові акти, необхідні для продовження даної роботи в інших державних структурах». «Прийнято постанови, затверджений графік, відповідно до якого буде проводитися оптимізація. І до 1 грудня ми вам повністю доповімо про хід виконання оптимізації в 2017 році », - сказала глава Адміністрації президента.

Номера

Номерной фонд гостиницы насчитывает 173 номера различных категорий.

Забронировать отель можно прямо сейчас: Бронирование онлайн