Оптимізація на пальцях. Пояснюємо на прикладі одного району, як скорочують число держслужбовців

  1. Перерозподілили посади, пенсіонерів відправили на заслужений відпочинок
  2. Зміна статусу: з держслужбовця - в обслуговуючого апарат
  3. Нові призначення: хто пішов і хто прийшов?
  4. Портрет держслужбовця: освіта, вік, стать

З початку року Олександр Лукашенко дав уряду доручення - оптимізувати систему органів державного управління. Як проходить цей процес в Молодечненському райвиконкомі і який портрет держслужбовця, інтернет-ресурсу kraj.by розповіла начальник відділу організаційно-кадрової роботи Тетяна Шафаловіч. З початку року Олександр Лукашенко   дав   уряду доручення - оптимізувати систему органів державного управління

Фото носить ілюстративний характер. Фото: Сергій Балай, TUT.BY

Перерозподілили посади, пенсіонерів відправили на заслужений відпочинок

За словами Тетяни Шафаловіч, проводити оптимізацію було вирішено за двома напрямками. В першу чергу чисельність співробітників зменшили за рахунок передачі і об'єднання дублюючих функцій, перерозподілу посад, невеликої зміни структури.

- В результаті цих дій число працівників у нас скоротилося на 15%. Більш того, ми зменшили кількість людей пенсійного віку з 13% до 3,5%. З них хтось пішов у відставку, - зазначила Тетяна Шафаловіч. - Хтось - за згодою сторін.

Зміна статусу: з держслужбовця - в обслуговуючого апарат

- 18% наших працівників були виведені з категорії держслужби. Це означає, що замість державно-владних функцій на них поклали функції щодо забезпечення діяльності та технічного обслуговування райвиконкому. Людям запропонували перейти в іншу категорію, але вони мали право відмовитися і звільнитися у зв'язку зі зміною істотних умов праці. Так вчинили чотири людини. При цьому всі вони зараз працевлаштовані.

Нові призначення: хто пішов і хто прийшов?

У серпні в зв'язку з закінченням контракту з посади заступника голови Молодечненського райвиконкому з архітектури та будівництва пішов Вадим Цар. В даний час його функції виконує заступник голови райвиконкому, який займається питаннями житлового та комунального господарства, Олег Хлебовец.

- Це не означає, що відділи об'єднали, - підкреслила Тетяна Шафаловіч. - У нас поки відкрита вакансія заступника голови з будівництва. Але так як питання будівництва, архітектури та землекористування одні з найбільш нагальних для жителів району, я б хотіла, щоб люди знали, до кого звертатися. Ці повноваження передані Олегу Хлебовцу (заступник голови Молодечненського райвиконкому. - Прим. FINANCE.TUT.BY). І так буде до тих пір, поки не утвердиться структура райвиконкому.

З серпня, за інформацією начальника відділу організаційно-кадрової роботи райвиконкому, змінився начальник управління справами райвиконкому. На місце Володимира Комаровського, який став начальником іншого відділу, прийшла Анжела Дрозд.

У зв'язку з оптимізацією змінився заступник начальника відділу архітектури та будівництва райвиконкому. Ним став Славомир Зубрицький, який раніше був фахівцем в цьому ж відділі.

В управлінні з праці змінився весь склад працівників за винятком одного заступника. Очолила управління Олена Борода. Заступником з питань пенсійного та матеріально-побутового забезпечення стала Людмила Пожарицкая, питання трудових відносин тепер курирує Людмила Місуно.

Кадрові перестановки торкнулися і сільські виконавчі комітети. Голови Чістінскіе сільради Анатолій Петюшік і лебедевской сільради Леонід Семашкевіч досягли пенсійного віку і по праву держслужбовця пішли у відставку. На їх місце поки призначили виконуючих обов'язки - колишнього директора торгового дому «Забудова» Павла Філістовіч і колишню завідувачку сектором у відділі ідеологічної роботи, культури і у справах молоді Тамару Дудич.

- Голови у нас обираються, тому за законом до виборів місцевих рад депутатів, які пройдуть в лютому наступного року, вони будуть виконувати обов'язки, - зазначила співрозмовниця.

Портрет держслужбовця: освіта, вік, стать

За словами Тетяни Шафаловіч, після оптимізації колектив Молодечненського райвиконкому омолодився. Лише 3% (а це шість осіб) від загального числа співробітників складають люди пенсійного віку.

Більшість співробітників Молодечненського райвиконкому - це жінки. Середній вік чиновника - 40 років. Наймолодшому працівникові райвиконкому - 26 років.

- Всі наші працівники мають вищу освіту відповідно до займаної посади, багато пройшли підвищення кваліфікації в Академії управління при Президентові, - уточнила Тетяна Шафаловіч.

Вона також підкреслила: оптимізація - не разовий захід. Процес запустили ще взимку 2017 го і планується, що він триватиме до кінця поточного року.

У травні цього року Олександр Лукашенко заявив , Що потрібно оптимізувати держапарат, а до цього «ні на йоту бути не повинно ніякого підвищення зарплати».

Наталя Кочанова тоді повідомила, що Адміністрація президента, якою вона керує, вже працює в новому форматі і новим складом. Ці заходи проведені у встановлені терміни. Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що в Адміністрації президента мають намір скоротити 30% держслужбовців.

За словами Наталії Кочанова, уряд прийняв «всі нормативні правові акти, необхідні для продовження даної роботи в інших державних структурах». «Прийнято постанови, затверджений графік, відповідно до якого буде проводитися оптимізація. І до 1 грудня ми вам повністю доповімо про хід виконання оптимізації в 2017 році », - сказала глава Адміністрації президента.

Нагадаємо, в Білорусі з категорії держслужбовців виключать працівників, які забезпечують діяльність і технічне обслуговування держорганів. Зміни, які введуть для оптимізації держапарату, передбачені постановою Радміну від 6 травня 2017 р № 334 «Про реалізацію заходів щодо оптимізації системи державних органів». У Мінпраці пояснили, як цим працівникам вважатимуть зарплату і трудовий стаж.

Нові призначення: хто пішов і хто прийшов?

Номера

Номерной фонд гостиницы насчитывает 173 номера различных категорий.

Забронировать отель можно прямо сейчас: Бронирование онлайн