Перевірені методи збільшення продуктивності комп'ютера на Windows

 1. Чи потрібна оптимізація?
 2. чистка автозапуску
 3. чистка пам'яті
 4. Відключення графічних ефектів
 5. Актуальні оновлення
 6. Рекомендації по догляду за комп'ютером

Техніка морально застаріває швидше, ніж ви встигаєте це помітити, але це не означає, що після декількох років потрібно викидати старий комп'ютер і купувати новий. Якщо знати, як збільшити продуктивність комп'ютера, то можна серйозно продовжити термін його служби, не вкладаючи зайві гроші в модернізацію.

Чи потрібна оптимізація?

Перш ніж ми подивимося, якими методами можна прискорити комп'ютер, давайте розберемося, чи потрібно йому взагалі оптимізація. Для цього проведемо оцінку продуктивності. У Windows 7 є вбудований інструмент перевірки:

 1. Клацніть правою кнопкою по значку «Комп'ютер».
 2. Перейдіть в «Властивості».
 3. Клацніть по посиланню «Індекс продуктивності».

Оцінка ставиться за найменшим значенням. Нижче ви бачите, що гірше за все справи йдуть з графікою, але якщо відключити Windows Aero, то індекс стане трохи вище. Оцінка ставиться за найменшим значенням

На Windows 8 і «десятці» дізнатися оцінку продуктивності трохи складніше. Для цього доведеться запускати з правами адміністратора оболонку PowerShell і вводити через неї запити:

 • Winsat formal (для запуску перевірки).
 • Get-CimInstance Win32_WinSAT (для виведення звіту).

Але можна піти іншим шляхом - завантажити безкоштовну утиліту ChrisPC Win Experience Index і перевірити систему з її допомогою. В результаті сканування ви отримаєте такий же звіт, як на «сімці». Але можна піти іншим шляхом - завантажити безкоштовну утиліту ChrisPC Win Experience Index і перевірити систему з її допомогою

Що дає вам оцінка продуктивності? Відомості про те, яке обладнання бажано замінити. Якщо оцінка нижче 5, то можуть виникати проблеми в іграх, при запуску ресурсоємних додатків, відтворенні відео високої якості. Якщо немає поки можливості встановити нову відеокарту або додаткову планку ОЗУ, то можна спробувати збільшити продуктивність системи програмними засобами.

чистка автозапуску

Основною причиною зниження продуктивності є дія різних фонових процесів і програм, з якими користувач не працює. В першу чергу це відноситься до «списку автозавантаження», в який поміщаються додатки, що запускаються разом з Windows. Основною причиною зниження продуктивності є дія різних фонових процесів і програм, з якими користувач не працює

Багато програм додаються до переліку автозапуску без відома користувача. В результаті завантаження системи займає на порядок більше часу, ніж відразу після її інсталяції. Як це виправити:

 1. Натисніть Win + R.
 2. Введіть «msconfig».
 3. Перейдіть до роботи з вкладкою «Автозавантаження».
 4. Вимкніть програми, які не потрібно запускати разом з системою. Рекомендується залишити тільки антивірус і утиліту управління відеокартою - інші програми можна запустити вручну при необхідності.

Спосіб цей працює на Windows XP і всіх наступних версіях ОС від Microsoft. На «вісімці» і «десятці» список автозавантаження доданий в «Диспетчер завдань» (Ctrl + Alt + Delete). Почистити список автозавантаження можна за допомогою утиліти CCleaner (вкладка «Сервіс») - тут ця функція реалізована навіть зручніше, ніж в самій системі.

чистка пам'яті

Якщо вінчестер переповнений файлами, то продуктивність системи буде на вкрай низькому рівні. Щоб виправити ситуацію, потрібно задуматися про оптимізацію простору: якщо видалити нічого не можна, подумайте про підключення другого вінчестера.

Ідеально, якщо для завантаження системи і роботи ресурсоємних додатків ви будете використовувати твердотільний накопичувач (SSD), а іншу інформацію збережіть на звичайному HDD. Такий підхід дозволяє істотно збільшити швидкодію системи.

Поки ж можна просто видалити зайві файли і деінсталювати непотрібні програми. Для видалення тимчасових файлів можна скористатися вбудованим інструментом «Очищення диска»:

 1. Клацніть правою кнопкою по розділу диска, який необхідно почистити від зайвих даних.
 2. Відкрийте його «Властивості».
 3. На вкладці «Загальні» натисніть «Очищення диска».
 4. Зачекайте, поки сформується список файлів, які можна видалити.
 5. Натисніть «Ок» для запуску очищення.

Додатково можна видалити старі поновлення, які вже не працюють, але займають певне місце. Щоб перейти до їх видалення, натисніть кнопку «Очистити системні файли». Додатково можна видалити старі поновлення, які вже не працюють, але займають певне місце

Ця ж операція виконується за допомогою згаданої вище чистить утиліти CCleaner. Однак з нею потрібно бути обережним: не запускайте очистку диска і виправлення помилок реєстру занадто часто, інакше це зашкодить системі.

Відключення графічних ефектів

Якщо комп'ютер потужний, то відключення графічних ефектів навряд чи сильно позначиться на швидкодії системи, так що це спосіб, скоріше, для власників старих ноутбуків і ПК, які ледве витягають вимоги Windows.

 1. Запустіть «Панель управління».
 2. Перейдіть на вкладку «Система безпеку».
 3. Розкрийте підрозділ «Система».
 4. Клацніть по посиланню «Додаткові параметри» в меню зліва.
 5. Натисніть кнопку «Параметри» в поле «Швидкодія».
 6. Відзначте пункт «Забезпечити найкращу швидкодію».

Вибір цієї опції відключить всі візуальні ефекти. Можете активувати деякі з них вручну, виставивши відповідні галочки (наприклад, ефект згортання і розгортання вікон). Цей спосіб працює на останніх версіях ОС від Microsoft: «сімці», Windows 8.1 і «десятці». Крім того, на Windows 10 додатково можна вимкнути анімацію. Для цього:

 1. Відкрийте через «Пуск» вікно «Параметри».
 2. Перейдіть в розділ «Спеціальні можливості.
 3. В меню зліва виберіть «Інші параметри».
 4. Вимкніть анімацію Windows.

До речі, раз ви відкрили «Пуск», видаліть з початкового екрана все непотрібні додатки - їх запуск і анімація теж споживає ресурси, так що краще відмовитися від всіх зайвих елементів.

Актуальні оновлення

Якщо ви встановив ліцензійну копію Windows 10, то рекомендується встановлювати всі запропоновані поновлення в автоматичному режимі. Розробники Microsoft постійно вносять якісь зміни, усувають баги, тому безглуздо залишатися осторонь від вдосконалення системи. Якщо ви встановив ліцензійну копію Windows 10, то рекомендується встановлювати всі запропоновані поновлення в автоматичному режимі

Що стосується драйверів, то з цією проблемою зіткнулися багато користувачів, які перейшли на «десятку». Windows 10 самостійно знаходить і встановлює програмне забезпечення для обладнання, але рекомендується все ж проконтролювати цей процес особисто. Подивіться в «Диспетчері пристроїв» властивості всіх основних вузлів: процесора, відеокарти, адаптера і т.д. Що стосується драйверів, то з цією проблемою зіткнулися багато користувачів, які перейшли на «десятку»

Якщо є якісь проблеми (невідомий пристрій, знак оклику поруч з обладнанням), то слід оновити драйвери. Для профілактики скачайте програмне забезпечення відеокарти з офіційного сайту виробника - часто це вирішує проблему із запуском ігор і важких додатків.

Рекомендації по догляду за комп'ютером

Комп'ютер вимагає дбайливого ставлення: якщо правильно себе з ним вести, то проблеми з продуктивністю довго не виникатимуть. Кілька корисних рекомендацій:

 • Чистіть системний блок від пилу. Використовуючи балончик зі стисненим повітрям, видаліть всю накопичену всередині бруд.
 • Проводьте дефрагментацію вінчестера. На Windows 7 і більше сучасних версіях вона включена за замовчуванням, але краще особисто перевірити, як завдання виконується (на SSD дефрагментацію робити не потрібно).
 • Чи не засмічуйте пам'ять непотрібними програмами і файлами.
 • Періодично чистіть реєстр від помилкових записів за допомогою CCleaner (не дуже часто).
 • Намагайтеся використовувати ліцензійне програмне забезпечення.

І ще: не варто намагатися розігнати комп'ютер за допомогою спеціальних утиліт. Часто програми такого роду тільки шкодять системі, роблячи продуктивність ще нижче. Тому рекомендується обмежувати дії по збільшенню швидкодії застосуванням тільки вбудованих інструментів Windows - так буде безпечніше.

Чи потрібна оптимізація?
Чи потрібна оптимізація?
Що дає вам оцінка продуктивності?

Номера

Номерной фонд гостиницы насчитывает 173 номера различных категорий.

Забронировать отель можно прямо сейчас: Бронирование онлайн