Правильна оптимізація тексту для блогу

 1. Підбір ключових слів
 2. Оптимізація тексту під ключову фразу
 3. доведення тексту
 4. публікація статті
 5. Основні помилки

Привіт, шановні читачі! Давно нічого не писав, було багато справ. Сьогодні хочу торкнутися теми оптимізації текстів. Взагалі - це досить спірна тема. Хтось цим займається на своїх блогах, хтось навіть не чув про це. Одні радять це робити, інші кажуть, що не треба, нібито писати треба для людей, а не пошукових систем, і оптимізований текст - це взагалі щось нечитабельним.

Щодо останнього хочу посперечатися. Правильно оптимізований текст читається відвідувачами також добре, як і будь-який інший. Але у нього є перевага - в пошуку він виходить вперед, а значить - така сторінка збирає більше відвідувачів, з усіма наслідками, що випливають. А поганий не оптимізований текст сам по собі - поганий той оптимізатор, який писав його так, що люди не можуть зрозуміти. Більшість не знає жодних нюансів і іноді такі шедеври видає, що і насправді читати неможливо.

Отже, по порядку. Припустимо, ви збираєтеся писати собі на блог статтю, і хочете, щоб вона була не тільки цікавою читачеві, а й в пошуковій видачі зайняла хороші позиції, бажано в першій десятці. Що треба зробити?

Підбір ключових слів

Це робиться ще до того, як почнете писати саму статтю. З темою ви напевно визначилися, тепер просто треба підібрати відповідне слово або словосполучення, яке називається "ключовою фразою" або просто "ключем". Наприклад, цю статтю я вирішив написати про оптимізацію, тому вибрав ключову фразу "оптимізація тексту". Правильно обраний ключ буде органічно вписуватися в статтю і жодним чином не викличе відрази у читачів, чого так бояться багато. Я вже до цього місця використовував його тут кілька разів, і все по справі.

Потім треба зайти в Яндекс чи Google і подивитися, з якою частотою люди шукають наше словосполучення. У Google це можна зробити тут , А в Яндексі тут . Яким сервісом користуватися - справа особиста, у них статистика за словами може відрізнятися. Тут все залежить від того, в якому пошуковику хочеться отримати більше відвідуваність. Чесно кажучи, в Google все кілька заморочене, я їм не користуюся для підбору ключів. Тому покажу на прикладі Яндекса, тим більше принцип однаковий.

Отже. йдемо в Яндекс за вказаним URL і в рядок пошуку пишемо свою ключову фразу. Нехай, наприклад. це буде просто слово "оптимізація". Тиснемо кнопку "Підібрати" і дивимося. що вийшло.

Як бачимо, це слово в Яндексі шукають 210 тисяч разів на місяць. Такий запит називається високочастотним і пробитися з ним в пошуку буде важко. Як правило, для блогу краще вибрати середньочастотні або, що ще краще - низькочастотні запити. До СЧ відносяться всі, у яких число запитів близько 1000 - 5000 в місяць. по ним теж можна вийти в ТОП, але простіше це зробити по низькочастотних - у яких число запитів менше 1000.

До слова, в правій колонці ви побачите "Ехо" - запити, які підходять на той, який ви вводили. Там теж можна знайти підходящі варіанти.

Отже, ключ з частотою в 200 000 мені не потрібен, тому я просто його ускладнити - додам ще одне слово. Тепер пишу "оптимізація тексту" і бачу:

Ось, 374 - це низькочастотний запит, його можна використовувати і потрапити в ТОП можна всього лише за рахунок правильної оптимізації самого тексту, без всяких грошових витрат.

На цьому підбір ключа можна вважати завершеним. Іноді трапляється кілька схожих фраз, які і частоті задовольняють, і між собою добре поєднуються - можна їх все застосувати. Але особливий упор все-одно потрібно робити на один ключ. Тому що по всім догодити навряд чи вийде. Вірніше, іноді виходить, але це рідкість. Далі побачите, чому.

Йдемо далі.

Оптимізація тексту під ключову фразу

Тепер можна сісти і спокійно написати саму статтю. Але по ходу творчого процесу потрібно не забувати використовувати ключ. якщо ви його підібрали добре, то з цим проблем не буде. При цьому потрібно пам'ятати про поняття релевантності - відповідність змісту запиту, а запит - це і є ключ, ми ж його для цього і підбирали, щоб на блог потрапляли ті люди, які будуть в пошуковику вводити наш ключ. Говорячи простіше - вміст статті повинно бути по темі цього ключа і сам ключ в ній теж повинен зустрічатися. Але зустрічатися він повинен не абияк, є кілька правил досягнення гарної релевантністю:

 1. Ключову фразу треба використовувати в заголовку в незмінному вигляді, або, як ще кажуть - в прямому входження. Подивіться в заголовок цієї статті - там є ключова фраза в прямому входження.
 2. Заголовок повинен бути оформлений як h1. Вплинути на це ви навряд чи зможете без копання в коді, зазвичай це передбачено в шаблоні блогу, але іноді їх роблять як h2, а в h1 виносять заголовок самого блогу в шапці, і це - поганий шаблон. По суті, в такому випадку вийде, що заголовка як би і ні.
 3. У тексті повинні бути підзаголовки h2, і хоча б в одному з них теж треба використовувати ключ в прямому входження.
 4. Ключі треба використовувати більш-менш рівномірно по всьому тексту, а не купками, як попало.Сільно захоплюватися не треба - кілька разів вистачить. Один ключ на пару абзаців - нормально.
 5. У тексті треба використовувати як пряме (незмінне) входження ключа, так і непряме, тобто можна використовувати відмінки, розбавляти фразу іншими словами. Наприклад, у фразі "використовуйте оптимізацію свого тексту" теж є ключ, тільки в непрямому входження, він розведений іншими словами.
 6. Ключову фразу треба використовувати в описах alt для картинок в статті, в прямому входження, хоча б в одній картинці.

В принципі, це і все. Тепер достатньо написати сам текст з урахуванням цих вимог. При цьому обсяг тексту теж бажано витримати не менше 2500 - 5000 символів. Взагалі, іноді для статті обсягом 2500-3000 знаків, яка займає в пошуку позицію 100 або близько того, буває досить додати тексту до 5000 символів (звичайно, з урахуванням правил), і вона різко просувається вперед. Так що при написанні враховуйте обсяг тексту - чим більше, тим краще. Одна велика якісна стаття набере більшу відвідуваність, ніж десяток дрібних "заміток". Напевно, тому я пишу рідко - пост на пару абзаців і писати не хочеться, користі з нього ніякої.

Детальніше про те, що таке релевантність, можете почитати тут , Повторюватися не буду.

До речі, плюсом буде, якщо в статті ви використовуєте списки, як тут. перераховуйте там якісь пункти. взагалі, списки самі по собі говорять про те, що інформація не розкидана абияк, а чітко структурована, тому їх наявність підвищує цінність сторінки в очах пошукових систем. Та й людям більше подобається, коли все розкладено по поличках. Хоча, якщо списки не використовуєте, мінусом це теж не буде. Загалом, по можливості вставляйте.

Отже, тест написаний, потрібно його перевірити.

доведення тексту

Насамперед можна перевірити статтю на нудоту. Цей параметр покаже щільність слів в тексті, в тому числі і ключових. Про це я писав тут , Почитайте. Перевірте свій текст і подбайте, щоб академічна нудота не перевищувала 7-8%. Якщо якесь слово зустрічається дуже часто, замініть його на інше за змістом, або перепишіть подекуди пропозиції.

Так само потрібно перевірити статтю на унікальність. Я вважаю, що унікальність 95%, або навіть трохи менше - це добре. Про те, як і де треба перевіряти унікальність, я вже писав тут . Хоча сам я ніколи не перевіряю свої пости, тому звик писати на замовлення і впевнений, що унікальність у мене виходить хороша. Вам раджу перевіряти, якщо досвіду немає.

От і все. В результаті у вас вийде непоганий оптимізований текст, який і людям буде приємно читати, і пошукові системи почнуть поважати.

публікація статті

Після того, як ви опублікуєте свій шедевр, треба зробити ще дещо. Якщо блог на WordPress, то повинен бути встановлений який-небудь плагін, який поволяет вписувати Title, Keyword і Description, тобто заголовок, ключі та опис. Найпопулярніший плагін - All in One Seo Pack, хоча є й інші, але то не важливо - роботу вони роблять однакову, тобто додають в код сторінки потрібні рядки. Для блогів на інших платформах теж суть не змінюється - ці поля треба знайти і заповнити. Отже:

 1. В поле Title треба вжити ключову фразу в прямому входження, тобто незмінну.
 2. В поле Keyword все зрозуміло - там просто треба перерахувати всі ключові фрази, під які писався текст. Якщо ключ один, то і писати треба один.
 3. В поле Description треба написати короткий опис посади. Всього там можна використовувати близько 160 символів, більше немає сенсу. У цьому короткому тексті теж треба вжити ключ, краще на початку. Деякі радять використовувати його 2 рази - на початку і в кінці, але в такому маленькому тексті це зробити складно, особливо якщо ключ довгий. вийде - добре, немає - хоч один раз, на початку, треба вставити.
 4. Прослідкуйте, щоб на засланні на сторінку було ключове слово. Нехай не російською, в транслітерації, але щоб була. У моєму прикладі посилання така www.yura-blog.ru/blogovedenie/ optimizaciya-teksta -dlya-bloga.html, червоним я виділив ключ на засланні. У вас повинно вийти так само.

Пам'ятайте, що в пошуку люди будуть бачити заголовок поста, який ви пропишете в Title, а не в заголовку на самій сторінці. Так що постарайтеся зробити його привабливим і по суті, при цьому вживаючи слова в ньому ключ. Людина, яка вводить в пошуковик запит, повинен відразу бачити по заголовку, що тут він знайде те, що шукає.

Основні помилки

Всі мінуси, які приписуються такими статтями, виникають через неправильне підходу. Хтось десь сказав, що треба використовувати ключі тільки в прямому входження і понеслося, наприклад. Так з'являються дивні "шедеври". Хоча, якщо ви при підборі ключа будете писати слова в різних відмінках, наприклад, то побачите, що Яндекс видає все-одно один і той же результат, тобто схиляти ключ можна як завгодно - від цього він не втрачає цінності, але набуває "людяність ". Ось приклад і доказ:

Загалом, я б виділив такі "косяки" початківців оптимізаторів, які або не дають результату, або перетворюють текст в щось дивне, або заганяють блог в бан пошукових систем:

 • Низька унікальність - копіювання чужих текстів чи слабкий рерайт. З цим все ясно - прямий шлях до бану.
 • Надмірне захоплення ключами - Переспа ключів. якщо використовувати бездумно в багатьох постах, можна загнати блог в бан.
 • Неправильне вживання ключів - дає низьку релевантність, в результаті користі така оптимізація не дає. Або це робить текст неприємним для людей.
 • Однобокість - використання, наприклад, тільки ключів в тексті, але на заголовки, картинки та інше забувають. Теж дає нульовий ефект, або близько того. Іноді виходить поганий текст.
 • Не треба забувати про нудоту тексту - вона дозволяє уникнути переспама ключів, не дає захоплюватися ними занадто сильно. У пошукових системах статті з академічної нудотою 7-8% дуже добре просуваються самі по собі.
 • Довжина тексту - часто пишуть занадто короткі пости, навіть в 1-2 коротких абзацу. Відео, картинки та інше не замінять для пошукача найголовніше - текст. Маленький текст - погані позиції. Крім того, маленький текст важко оптимізувати. Загалом, він - ні про що, що є, що нема. Використання великої кількості неунікального відео з YouTube і невеликої кількості іншого контенту - шлях до бану.

Здається, що це дуже складно і краще просто писати та й все. Багато так і радять - пишіть, пишіть і пишіть. Мовляв, люди побачать ваші старання і самі прийдуть на ваш сайт. Чому ж тоді люди пишуть роками, а відвідуваність у них 10-20 чоловік? Тому що в пошукових системах їх статті валяються на найостанніших місцях, люди просто не знають про їх існування. А ось якби хоч одна сторінка вийшла в ТОП ... Тоді і люди б потягнулися, і якщо блог справді цікавий, стали б ділитися посиланнями, залучати інших відвідувачів ... Тобто - справа б не було так глухо, як є, і багато хто не закинули б свої блоги від безнадійності.

І ще я помічав - деякі, особливо завзято радять тупо писати без оптимізації, самі нею користуються. Досить заглянути в код сторінки - і ось вони, і Title і Keyword, акуратно заповнені, і в тексті ключі є. Просто вони грамотно оптимізують свої тексти - звичайна людина навіть не помітить що там є ключі та інше. Таким він і повинен бути в ідеалі. А ті, хто говорить, що оптимізація псує статті, просто не вміють або не хочуть їх писати. Підозрюю, що і про основи оптимізації чули краєм вуха. Перепрошую за різкість - звик свою думку висловлювати прямо.

Все вищесказане насправді не так вже й складно. Напишете одну-дві статті за правилами, і навчитеся. Так, спочатку на це уйет багато часу, але тільки спочатку. Я, наприклад, не витрачаю ні хвилини на переробку тексту, тому що вже в процесі написання періодично вставляю пропозиції з ключами, короткий зміст і т.п. Пам'ятаю, в перший раз витратив півдня на все це. Вдруге просто вже пам'ятав. що і де має бути, просто писав. Правда, не всі мої пости на блозі написані за правилами, але оптимізовані займають непогані позиції в пошукових системах, є і перші, і другі місця.

Загалом, пишіть, пишіть. і ще раз пишіть ... Але про все вищесказане не забувайте. Інакше всі праці можуть піти прахом.

Що треба зробити?
Чому ж тоді люди пишуть роками, а відвідуваність у них 10-20 чоловік?

Номера

Номерной фонд гостиницы насчитывает 173 номера различных категорий.

Забронировать отель можно прямо сейчас: Бронирование онлайн