Просування бренду через YouTube | Як блог допоможе вашому бізнесу?

  1. Скільки часу займає створення ролика?
  2. Чи бувало так, що ви не встигали викласти черговий випуск?
  3. Що з процесу створення відео займає найбільше часу?
  4. А які ще існують стадії створення відео?
  5. Можеш розповісти докладніше про команду, разом з якою ви займаєтеся створенням YouTube-каналу?
  6. П'ятеро людей - це ж величезна робота цілого відділу. Коли ти тільки починав, ти один всім цим...
  7. Я знаю, що багатьом складно навіть сто передплатників набрати, не кажучи вже про першу тисячу. У тебе...
  8. Яким чином можна просуватися через YouTube?
  9. Тобто треба відеорекламу знімати відразу коротку?
  10. А які ще два способи використання можливостей YouTube існують для бізнесу, на твій погляд?

Прогрес не зупинити, і в багатьох сферах суспільного життя людям доводиться шукати нові шляхи розвитку. Так, постачальники товарів або послуг змушені розвивати SMM-напрям в своїх компаніях, щоб йти в ногу з часом - адже соціальні мережі сьогодні є невід'ємною частиною життя кожного з нас. Ми поговорили з керівником YouTube-відділу міжнародної IT-компанії Movavi Романом Жайворон про те, з чого почати розвиток корпоративного YouTube-каналу, що включає в себе процес створення відео і які існують стратегії просування через YouTube.

Скільки часу займає створення ролика?

Ми працюємо у форматі щотижневого блогу - я б назвав це «YouTube-шоу». За логікою речей, ми повинні встигнути зробити випуск за тиждень. Але на ділі це не зовсім так. Оскільки ми завжди вибираємо різні теми, то над якоюсь ми можемо працювати три дні, а над іншою - вісім. Завжди хочеться догодити різним аудиторіям, залучити на канал нових людей, зробити так, щоб наші глядачі не нудьгували. Тому в процес створення відео також входить і планування того, що ми будемо знімати через деякий час. Планування може зайняти від одного до двох місяців. Крім того, ми заздалегідь пишемо сценарії до відео. Ще якісь організаційні процеси завжди йдуть паралельно. Усереднена можна сказати, що ролик створюється за кілька тижнів. Природно, все дуже індивідуально і залежить від величезної кількості чинників.

Чи бувало так, що ви не встигали викласти черговий випуск?

У теорії таке може трапитися, але з нами поки такого не відбувалося. Завжди краще закладати додатковий час, щоб відчувати себе комфортніше. Як варіант, можна знімати так звані «консерви» - відео, які ви будете публікувати через деякий час. Звичайно, ви втрачаєте гнучкість і здатність реагувати на якісь інфоприводи, але якщо це не зіпсує концепцію вашого каналу - ви молодець, і спростили собі життя. Чому б і ні?

Що з процесу створення відео займає найбільше часу?

Можливо когось це здивує, але найбільше часу часто займає саме опрацювання сценарію. За цим стоїть не тільки пошук теми, а й збір відповідної інформації. Ми поставили собі мету: дати нашій аудиторії щось цінне, щоб це було схоже на живий, цікавий сам по собі «продукт». Інформацію для сценарію потрібно спочатку знайти і скомпонувати в один документ. Потім її потрібно структурувати, перевести на «відеоязик» і підготувати для зйомки.

А які ще існують стадії створення відео?

На етапі створення сценарію команда займається пошуком, збором і аналізом інформації. Під час «мозкового штурму» команда відсікає зайве, починає переробляти накопичену інформацію і вносити деякі правки. Якщо вдаватися в технічні подробиці зйомки, то в наших відео ми використовуємо технологію закадрового голосу. Це виглядає наступним чином: ведучий записує текст на мікрофон, а команда придумує, як це буде проілюстровано в відео. Як правило, записується більш інформативна частина тексту. Також є частина відео, яку ми називаємо «стендап» - це коли ведучий знаходиться в кадрі. Зазвичай в цій частині зйомки використовується менш інформативна частина готового тексту для встановлення емоційного зв'язку з глядачем. Відбувається якась персоніфікація каналу. Вже після цього ми переходимо до монтажу.

Можеш розповісти докладніше про команду, разом з якою ви займаєтеся створенням YouTube-каналу?

У нас досить компактна команда, в якій працюють п'ять чоловік: два оператора-монтажера, менеджер каналу, ведуча і я - керівник. Наші оператори-монтажери мають спеціальну освіту, яке допомагає їм в роботі. Це великий плюс. Менеджер стежить за каналом, відповідає на коментарі і в тому числі займається просуванням каналу. Я керую командою і роблю все потроху: знімаю, монтую, пишу сценарії. Спеціальну людину, яка пише сценарії, у нас немає. Я закінчив філологічний факультет, і мені це допомагає - мені частіше довіряють писати сценарії. Але взагалі ми намагаємося працювати колективно - сідаємо, наприклад, втрьох і робимо завдання разом.

П'ятеро людей - це ж величезна робота цілого відділу. Коли ти тільки починав, ти один всім цим займався або у тебе був хтось на допомогу?

Довгий час робота над YouTube-каналом велася однією людиною, який також вів акаунти компанії в Twitter, Facebook і у ВКонтакте. Близько двох років тому було прийнято рішення окремо виділити команду для розвитку YouTube-напрямки. Спочатку я був один. У той час на канал уже було підписано близько двох тисяч чоловік. Це сильно полегшило мені життя, тому що часто у людей на початку шляху стоїть проблема: «Як набрати першу тисячу передплатників?». Два роки тому до команди приєднався ще один чоловік, а потім ще один. У підсумку це все вилилося в крос-функціональну команду з п'яти осіб.

Я знаю, що багатьом складно навіть сто передплатників набрати, не кажучи вже про першу тисячу. У тебе є який-небудь рада, як на перших порах залучити аудиторію?

Тактика дії завжди буде залежати від того, які цілі ви переслідуєте і який формат ви для себе вибрали. Принадність YouTube в тому, що він працює не за звичними законами телебачення і реклами. Просувати свій канал на YouTube можна і без великих фінансових і професійних вкладень. Можна почати свою діяльність з досить простого контенту. Найголовніше - це нести цінність для обраної вами аудиторії. Часто буває, що бачиш великий канал з сотнями тисяч передплатників, але не розумієш, чому цей контент працює. А за фактом ти просто не «в темі». Людина знайшов свою нішу і задовольняється цим.

Яким чином можна просуватися через YouTube?

Багато в чому це теж залежить від ваших цілей. Згадайте класичну притчу про трьох сліпих мудреців і слона. Тут те ж саме. Хтось думає, що YouTube - це нова SMM-майданчик, хтось вважає, що YouTube - це новий телевізор, а для кого-то YouTube - це майданчик рекламна. І така класифікація має місце бути, принаймні з точки зору цілей вашого бізнесу. У відповідь на питання: «Що я можу зробити для того, щоб YouTube приносив мені гроші або вигоду у вигляді трафіку?», Я б виділив три пункти. По-перше, ви можете почати свою діяльність на YouTube як рекламодавець. Для цього YouTube ідеально підходить. В цьому випадку вам можна налаштувати власну рекламну кампанію, скориставшись послугами сервісу Google Ads (сервіс контекстної реклами від компанії Google - прим. Ред.)

Тобто треба відеорекламу знімати відразу коротку?

Так. Тут важливо розуміти, що аби як робити відео не вийде, тому що Google пред'являє конкретні вимоги до контенту. Ваші відео будуть відображатися в пошуку, ваші короткі ролики будуть йти перед іншими відео. Виходить чистої води реклама, тільки на просторах YouTube. Витрати будуть приблизно рівні бюджету будь-якої іншої рекламної кампанії. Швидше за все, вам доведеться вдатися до допомоги професійних студій поствиробництва.

А які ще два способи використання можливостей YouTube існують для бізнесу, на твій погляд?

Другий шлях - це стати YouTube-блогером і завести власний YouTube-канал. На відміну від інших соцмереж, алгоритм YouTube дуже добре заточений під те, щоб відокремлювати рекламний контент від рекламного. Вам буде дуже складно робити виключно комерційний канал, який не несе ніякої цінності для аудиторії. Вам доведеться жити в цих «джунглях» за тим же законом, що і всі інші YouTube-блогери. Доведеться шукати свою нішу, визначати свою аудиторію і пропонувати глядачам щось цікаве. Дуже важливо реагувати на їх «капризи».

І третій неочевидний варіант - це нативная реклама ( «природна» реклама, яка сприймається глядачем як частина сайту, не викликаючи у нього відторгнення - прим. Ред.). Ви домовляєтеся з блогерами про те, щоб вони рекламували вас - згадували ваш товар або бренд. Далеко за прикладами ходити не потрібно - Юрій Дудь на своєму каналі рекламує шампунь Head & Shoulders. Це і є приклад нативной реклами. Це не вставка випадкового ролика від Google Ads або YouTube - це сам ведучий YouTube-каналу рекламує ваш товар. Ви можете зайнятися пошуком контактів самі або найняти людину, яка буде шукати підходящі варіанти на спеціальних біржах і пропонувати блогерам рекламувати ваш товар або бренд.

Перш ніж створювати Youtube-канал, вам варто вивчити базову «YouTube-абетку». Пропонуємо вам подивитися кілька навчальних відео на нашому каналі. Ви дізнаєтеся, як налаштувати власний Youtube-канал, для чого потрібні активні посилання в кінці відео, як найефективніше заповнювати опис під роликом, як працюють відеотегі на YouTube, а також як придумувати хороші назви для своїх роликів.

Перейти на YouTube-канал Movavi

Скільки часу займає створення ролика?
Чи бувало так, що ви не встигали викласти черговий випуск?
Що з процесу створення відео займає найбільше часу?
А які ще існують стадії створення відео?
Можеш розповісти докладніше про команду, разом з якою ви займаєтеся створенням YouTube-каналу?
Яким чином можна просуватися через YouTube?
Тобто треба відеорекламу знімати відразу коротку?
А які ще два способи використання можливостей YouTube існують для бізнесу, на твій погляд?
Скільки часу займає створення ролика?
Чи бувало так, що ви не встигали викласти черговий випуск?

Номера

Номерной фонд гостиницы насчитывает 173 номера различных категорий.

Забронировать отель можно прямо сейчас: Бронирование онлайн