SEO-тексти 2019. Як написати так, щоб люди дочитали до кінця

 1. Для кого і чого пишемо?
 2. Складові SEO-тексту
 3. Тема і підзаголовки
 4. списки
 5. ілюстрації
 6. абзаци
 7. обсяг статті
 8. Основні технічні вимоги до SEO-текстів
 9. унікальність
 10. Нудота, спам і вода

Хочете отримувати віддачу від текстів? Керівник виробництва seoenergy Вікторія, підготувала рекомендації, які дозволяють отримувати нам кращі тексти.

Передаю слово Вікторії!

Бажання власників бізнесу потрапити в ТОП досить логічно і виправдано. Більше трафіку - більше замовлень. Що для цього потрібно? Одна зі складових - якісно написані тексти. Давайте розберемо, що ж таке хороший контент.

Як би банально не звучало, але при написанні вдалого у всіх сенсах контенту головне пам'ятати, що його буде читати людина (ваш друг, мама, колега). Природно, без оптимізації не обійтися, але все повинно виглядати максимально органічно і головне - цікаво і просто. Залученість в прочитання дасть більшу віддачу, ніж дотримання кількості входжень - то, що вже не один раз було доведено нами за роки роботи.

кейси:

кейси:

Для кого і чого пишемо?

Перше, з чим варто визначитися - хто ваш читач. Автору потрібно тримати в голові портрет читача і писати для нього. Припустимо, ми пишемо про укладанні підлоги. Відразу розуміємо, що людина не вміє цього робити або не до кінця впевнений у своїх силах.

Копірайтер повинен стати його «віртуальним консультантом» в цьому питанні.

Саме тому завжди важливо знаходити автора, який розуміє про що пише. В ідеалі - він сам робив те, про що оповідає, другий варіант - він «з'їв собаку» на своїй темі і знає всі її тонкощі. Якщо людина вирішила покласти підлогу, спираючись на поради вашої статті, варто пам'ятати про покладеної відповідальності на ваш джерело. Як вибрати автора, розповімо в нашій наступній статті.

Вашій реципієнту має бути цікаво і, звичайно ж, корисно - цей баланс завжди варто дотримуватися. Адже не виключений той випадок, коли стаття написана більш, ніж захоплююче, але не відповідає до кінця на запит користувача. Так часто трапляється в силу недосвідченості копірайтера.

Описуючи рецепт приготування плову, не варто захоплюватися історією появи страви і способами вирощування рису. І навпаки, якщо текст технічного характеру, куди виграшніше буде виглядати сухувата стаття, ніж надмірно емоційна. Тут читач запросто розкусить некомпетентність автора і навряд чи дочитає до кінця.

Приклад тексту з зайвою інформацією: Приклад тексту з зайвою інформацією:

А ось приклад добре структурованого тексту:

А ось приклад добре структурованого тексту:

Складові SEO-тексту

Як би цікаво і корисно не була написана стаття, її зовнішній вигляд не менше впливає на сприйняття. Правильно оформлений текст викликає більше довіри у читача, ніж неструктурована простирадло, тому не полінуйтеся приділити форматування належну увагу.

Тема і підзаголовки

Перше, на що варто звернути увагу - заголовки (як корабель назвеш ...). Природно, вони повинні бути привабливими і по справі, але так само важливо відокремлювати їх візуально за допомогою форматування. Не варто робити H1-H6 занадто довгими, досить використовувати ключову фразу і додати додаткові слова.

Уже давно не актуальні заголовки з інтригою в новинному стилі. Навпаки, H1-H6 доречніше зробити лаконічними, зрозумілими, оригінальними. Читача дратують безглузді загадки та ігри в вгадай-ку.

Підзаголовки вибудовують структуру тексту, яка так важлива. Однозначно потрібно давати копірайтер ТЗ з приблизними будовою тексту, яку він сам може доповнити необхідними підзаголовками. Дивлячись на структуру, можна зрозуміти, чи на всі питання зможе відповісти стаття, чи допоможе вона читачеві.

Приклад поганого і незрозумілого ТЗ:

Приклад поганого і незрозумілого ТЗ:

Приклад хорошого і структурованого ТЗ:

Приклад хорошого і структурованого ТЗ:

Або ж ТЗ може виглядати так:

Або ж ТЗ може виглядати так:

Залежно від завдання.

Щоб отримати відмінне ТЗ для копірайтера - заповніть бриф на семантику від seoenergy.org.

списки

Порівняйте два елементи тексту:

Для засмажкою:

 • буряк - 2 шт .;
 • морква - 1 шт .;
 • цибуля - 3 шт .;
 • томатна паста - 2 ст. л .;
 • соняшникова олія - ​​4-5 ст. л .;
 • лимонна кислота - щіпка.

Для засмажкою нам знадобиться буряк - 2 шт., Морква - 1 шт., Цибуля - 3 шт., Томатна паста - 2 ст. л., соняшникова олія - ​​4-5 ст. л., лимонна кислота - щіпка.

Погодьтеся, що перераховуються складові набагато легше і приємніше сприймати у вигляді списку, ніж в рядок, тим більше, якщо перелік досить великий. Точно так же варто оформляти і покрокові дії, тут актуальніше буде не маркований список, а нумерований: Погодьтеся, що перераховуються складові набагато легше і приємніше сприймати у вигляді списку, ніж в рядок, тим більше, якщо перелік досить великий

Нумеровані списки в покрокової інструкції

Списки завжди візуально виділяються в тексті і особливо виграшно виглядають в об'ємних статтях. Багато списків не буває, але використовувати їх потрібно з розумом і по справі. Наприклад, перерахування з двох пунктів виглядає злегка безглуздо. Пістрявити квадратиками, кружечками і дефісами теж не варто, краще вибрати один стиль для маркування (наприклад, тільки кола) + нумерація.

Також варто дотримуватися однієї стилістики в описі: або ви розписуєте і пояснюєте кожен пункт, або просто даєте перерахування. Нелогічно виглядає список:

Для засмажкою:

 • буряк - 2 шт. (Невеликі). Це по суті самий основний інгредієнт страви, так що не полінуйтеся вибрати якісний овоч;
 • морква - 1 шт .;
 • цибуля - 3 шт. (Середні);
 • томатна паста - 2 ст. л.Можно також використовувати домашній томатний сік або свіжі помідори.

ілюстрації

Зображення точно так же, як і списки, розвантажують текст, структурують його і додають ясності. Якщо в комерційних текстах допустимо додавати тільки фото товару, то інформаційний текст важко уявити хоча б без пари картинок, та й не потрібно. Мало того, що фотографії пожвавлюють текст, в ідеалі вони також несуть додаткову інформацію. Зокрема, це стосується різноманітних туторіали.

Ще краще, якщо ілюстрації були намальовані спеціально для конкретної статті, це додає ексклюзивності. Це ж стосується фотографій, зроблених цілеспрямовано для вашого контенту. Скільки ілюстрацій оптимально додавати на статтю? Наша відповідь - одне фото на тисячу знаків.

Наша відповідь - одне фото на тисячу знаків

абзаци

При написанні тексту важливо розуміти, що він повинен легко читатися і сприйматися в результаті. У цьому допоможуть середнього розміру пропозиції і абзаци. Звичайно, не варто дробити занадто дрібно, але і абзаци на 15 рядків ще не робили статтю краще. Оптимально, коли абзац до п'яти рядків. Якщо інформація дуже важлива, її допустимо виділити жирним і написати в один рядок. Ось так:

ВАЖЛИВО! Величезні абзаци важко читаються, краще розбивати їх до п'яти рядків!

обсяг статті

Для визначення обсягу статті є два методи: аналіз по топу і за допомогою здорового глузду.

Здавалося б, що може піти не так в аналізі конкурентів?

Беремо 10 перших сайтів у видачі, вважаємо середня кількість знаків. Але тут варто врахувати, що ТОП може змінюватися, є прив'язка до регіону, та й розрив великий: у двох сайтів тексту взагалі немає, у трьох з 10 тисяч знаків, у сталевих по 3 тисячі. Яка логіка написання у них була? Невідомо.

Куди простіше і краще прораховувати обсяг майбутньої статті, спираючись на логіку. Для цього необхідно звернути увагу на кілька факторів:

 1. Скільки ключів зібрано в ТЗ на текст. Якщо у вас, наприклад, 10 ключових фраз, важко розтягнути їх без води на 10 тисяч знаків. І навпаки, нереально вписати 50 ключів в 2 тисячі знаків. Обидва варіанти будуть виглядати неприродно.
 2. Який обсяг статті необхідний для розкриття теми. Наприклад, ТОП каже, що стаття про укладання цегли повинна бути на 3-4 тисячі знаків. Але ви розумієте, що в цій темі є безліч нюансів, не сказати про яких буде неправильно. Стаття ж повинна бути корисною.
 3. А чи потрібні взагалі тексти? Чи не для всіх типів сторінок потрібні тексти. Якщо у вас каталог з товарами, то там текст не обов'язковий. Проаналізуйте ТОП видачі, якщо там у всіх сторінок є SEO-текст, дуже висока ймовірність, що і вам без нього не потрапити в ТОП.

Основні технічні вимоги до SEO-текстів

Дійсно якісний за змістом текст куди краще того, який був написаний з дотриманням всіх технічних вимог, але без душі. Якщо зациклитися на перевірці кількості входжень, можна забути про головне. У той же час, без достатньої оптимізації тексту ніяк не обійтися. Що сюди входить?

унікальність

Прийнято вважати ідеальною унікальність від 95%, але тут варто враховувати нішу, для якої пишеться контент. В таких нішах як:

 1. кулінарія;
 2. медицина;
 3. технічні характеристики різних об'єктів;

важко уникализировать тексти, так як не можна формулювання "Перетин кабелю" замінити на іншу і в таких ситуаціях спроби унікалізації текстів призводять до його нечитабельності, що набагато гірше.

Пошукові системи розуміють, коли перед ними технічні характеристики, а коли стаття і вимоги до них різні.

Завжди потрібно шукати баланс і здоровий глузд. Завжди потрібно шукати баланс і здоровий глузд

Програми для перевірки унікальності:

 • Текст.ру;
 • Адвего Плагіатус;
 • ЕТХТ;
 • Content Watch.

Всі вони оперують однаковими поняттями. Розглянемо їх.

Нудота, спам і вода

Нудота - показник, який вказує на частоту використання слів в тексті. При надмірному вживанні, нудота буде перевищена, отже, чим вона нижча, тим краще. Як відомо, нудота буває академічної і класичної. Найчастіше ми дивимося на академічну і по слову, перша не повинна перевищувати 9%, друга - 3%. Нудота - показник, який вказує на частоту використання слів в тексті

показники Адвего

Чим вище показник, тим стаття більш заспамлена. Щоб знизити відсоток, достатньо зменшити кількість часто повторюваних слова або прибрати їх зовсім (якщо це не основний ключ). Перевіряти найзручніше в сео аналізі від Адвего.

Спам - та ж нудота, тільки відрізняється формулою розрахунку. Вважається, що спамность тексту не повинна перевищувати 50-52%. Перевірити показник легко і просто в Текст.ру. Спам - та ж нудота, тільки відрізняється формулою розрахунку

показники текст.ру

Вода - відсоток непотрібних, непотрібних слів в тексті: спілок, вступних слів, штампів. Оптимальним вважається показник в 20-40%. Менше 20% - текст сухий і формальний, більш 40% - водянистий і порожній. Разом з тим, різні проекти часто вимагають абсолютно різні показники. Перевірку можна також здійснити в Текст.ру. Вода - відсоток непотрібних, непотрібних слів в тексті: спілок, вступних слів, штампів

Якщо дотримуватися всі ці рекомендації, якісна стаття вам забезпечена. Звичайно, за умови співпраці з грамотними авторами, в текстах яких присутня логіка розповіді, є свій стиль. Пам'ятайте, що успішний текст той, який написаний цікаво і просто, а головне - приносить користь його читачеві.

За цими принципами ми готували тексти у всіх наших кейсах:

Хочете отримати такий же результат? заповніть бриф

Для кого і чого пишемо?
Що для цього потрібно?
Скільки ілюстрацій оптимально додавати на статтю?
Здавалося б, що може піти не так в аналізі конкурентів?
Яка логіка написання у них була?
А чи потрібні взагалі тексти?
Що сюди входить?

Номера

Номерной фонд гостиницы насчитывает 173 номера различных категорий.

Забронировать отель можно прямо сейчас: Бронирование онлайн