Скільки коштує інтернет магазин | Створюємо інтернет магазин самі з нуля

 1. 1. За що потрібно платити при створенні інтернет магазину?
 2. 2. Статті витрат інтернет магазину на старті.
 3. Реєстрація ІП / ТОВ.
 4. Відкриваємо ВП.
 5. Відкриваємо ТОВ.
 6. Відкриваємо розрахунковий рахунок.
 7. Оренда офісу або складу.
 8. Склад.
 9. Офіс.
 10. Бухгалтерія.
 11. Зарплата працівникам.
 12. Закупівля товару.
 13. Розробка логотипу та фірмового стилю.
 14. Дизайн сайту.
 15. Програмування та верстка.
 16. Купівля домена, хостингу та CMS.
 17. Інші витрати на сайт.
 18. Написання текстів.
 19. Наповнення інтернет магазину
 20. Фотографування.
 21. Вважаємо.
 22. Яка ж вартість відкриття інтернет магазину?
 23. Схожі статті:

Я довго готував цю статтю і вклав в нього багато сил і досвіду, який, сподіваюся, буде вам корисний.

Здавалося б тема вартості інтернет магазину настільки із'езжена, що і писати вже нема про що Здавалося б тема вартості інтернет магазину настільки із'езжена, що і писати вже нема про що. Але не тут-то було. Перешерстить приблизно з 50 різних сторінок, я прийшов до висновку, що немає простого і чіткого опису з чого будується вартість інтернет магазину. Більшість подібних статей знаходяться на сайті Вебстудіо і вони просто вивішують цінник, так і не пояснюючи з чого ж складається остаточна вартість. Саме тому я хочу розкрити завісу "таємниці" і пояснити вам скільки може коштувати інтернет магазин.

Чи не буде термінів і складних економічних розрахунків, що не буде тонн тексту і формул. Просто, доступно і зрозуміло. В кінці вас чекає прекрасна таблиця, за допомогою якої ви зможете змоделювати вартість свого відкриття ІМ.

Я відштовхуюсь цілком від власного досвіду. За допомогою подібної таблиці я так само займався моделюванням ситуації і радий, що очікування приблизно збіглися з реальністю.

З сьогоднішньої статті ви дізнаєтеся:

 1. За що доведеться платити і як заощадити?
 2. Скільки буде коштувати ваш магазин?

Як я і говорив, в кінці вас чекає прекрасна таблиця в Excel, за допомогою якої ви зможете заздалегідь зрозуміти які фінансові джерела у вас будуть і в яке русло направити отримані гроші. Нагадаю, що подібна таблиця мені сильно допомогла на початку. Сподіваюся, що і вам вона теж допоможе.

1. За що потрібно платити при створенні інтернет магазину?

Перед тим як ми зрозуміємо скільки ми витратимо на інтернет-магазин, пропоную ознайомитися з тим, скільки він може вам принести грошей. Всі звіти на основі моїх проектів:

Кожен відкриває інтернет магазин по-своєму (найпоширенішу схему відкриття я розписав тут ). Хтось безкоштовно, а хтось за кілька сотень тисяч рублів. У сьогоднішній статті я постарався врахувати максимально велику кількість пунктів, з якими ви можете зіткнутися при відкритті вашого бізнесу. З чим ви зіткнетеся, а з чим ні - це вже ваша доля, але краще все передбачити відразу.

Отже, ось список того, буде складатися вартість вашого інтернет магазину:

 1. Реєстрація ІП / ТОВ;
 2. Оренда офісу або складу;
 3. Послуги бухгалтера;
 4. Зарплата працівникам;
 5. Закупівля товару;
 6. Розробка логотипу та базового фірмового стилю;
 7. Дизайн сайту;
 8. Програмування сайту;
 9. Купівля домена / хостинг;
 10. Інші витрати на сайт;
 11. ...

Це основні статті витрат, з якими ви можете зіткнутися.

Якщо я щось упустив або ви бажаєте розширити таблицю, грунтуючись на власному досвіді, відпишіться в коментарях і я обов'язково доповню таблицю.

2. Статті витрат інтернет магазину на старті.

А тепер розглянемо кожен пункт більш докладно, щоб ви зрозуміли приблизну вилку ціни на відкриття вашого бізнесу в інтернеті.

Реєстрація ІП / ТОВ.

Реєстрація ІП / ТОВ

Я вкрай докладно описав всю схему відкриття ІП для інтернет магазину , Але ще не торкався реєстрацію ТОВ, яка складніше і дорожче, ніж якщо відкривати ІП.

Відкриваємо ВП.

Якщо робимо все самі, то держмито 800 рублів. Все, більше ніяких витрат. Друк і розрахунковий рахунок для ВП необов'язкові, тому розглянемо це пізніше.

Якщо ви вирішите відкривати ІП через посередників, щоб заощадити собі час, сміливо додавайте 1500-2500 за послуги реєстрації ІП без походів в податкову.

Відкриваємо ТОВ.

Тут все трохи складніше. Вартість відкриття може варіюватися від 6000 (за умови внесення в статутний капітал ваша особиста обладнання) до 40000, якщо ви захочете скористатися послугами юристів, внести 10000 рублів в статутний капітал (це мінімум), а також придбати юридичну адресу.

Вирішіть для себе, чи слід вам відкривати ТОВ, або вам буде досить ІП ( порівнюємо ІП та ТОВ ).

Відкриваємо розрахунковий рахунок.

ТОВ це треба робити обов'язково, IP можуть не відкривати його, але найчастіше це єдино можливий спосіб працювати з постачальниками , Тому задумайтеся про його відкритті. Середня вартість відкриття р / р в банку - 500 рублів. Обслуговування може бути як безкоштовним, так і щомісячним. В моєму банку обслуговування = 500 р. / Міс.

Разом:

 • ІП: 800 р. реєстрація + р / р в банку 500 р. = 1300 р. Якщо будете реєструвати не власними, а через посередника, то + 2000 і в підсумку = 3300 р.
 • ТОВ: 4000 р. держмито + статутний капітал 10000 р. + Р / р в банку 500р. + Друк 500 р. + Допомога юриста в складанні документів 4000 р. = 19000 р.


Оренда офісу або складу.

Оренда офісу або складу

Склад.

Доцільність оренди офісу або складу на самому стартовому етапі досить сумнівна. Знову ж таки, мені важко судити, тому що кожна ситуація індивідуальна і все відразу не вгадаєш. Але озираючись в минуле і дивлячись на інтернет магазини клієнтів, можу згадати тільки 3 випадки коли орендувалися складські приміщення для розміщення товару. І все 3 випадки були пов'язані з продажем середньої та великої побутової техніки з можливістю самовивозу в день замовлення.

Також можна розглянути можливість розміщення вашого товару на складі кур'єрської служби . Поступово таким чином ви будете на крок ближче до того, щоб бути мінімально залученим в процес роботи інтернет магазину, а це дозволить вам відійти від рутини і зайнятися подальшим розвитком проекту.

Офіс.

Звичайно офіс з дорогими меблями і секретаркою, яка готова вам носити кави на переговори це дуже круто, але задумайтеся, чи так обов'язково на старті вам мати подібне? Найчастіше це просто показуха, яка кидає пил в очі вашим партнерам, які при вигляді подібної краси починають думати про вас як про велику компанії, яка володіє великими фінансовими показниками. І більшість таких компаній закінчують нічим без належних інвестицій.

Склад свого першого інтернет магазину я тримав вдома, з ключовими партнерами зустрічався або на їх території, або орендував конференц зали. Я економив ТОННИ грошей на цьому, але зате розвивав свій інтернет магазин. Тому задумайтесь, чи треба це все вам?

Разом:

 • Оренда складських приміщень від 3000 р. за кілька квадратних метрів у кур'єрської компанії;
 • Офіс від 5000 р.

Бухгалтерія.

Моя вам порада: краще відразу почніть вести нормальну бухгалтерію і не відкладайте здачу звітів, оплату авансових платежів до податкової та інше "на потім", так як через рік після початку діяльності розгрібати завали документів і по крупицях збирати потрібні папірці це просто титанічну працю.

Якщо ви збираєтеся працювати за спрощеною системою оподаткування, ви цілком зможете впоратися і своїми силами. Я зміг у всьому розібратися приблизно за тиждень. Готовий і вам допомогти. Також готовий підказати які системи прийому платежів існують.

Разом:

Бухгалтерський супровід ІП починається від 4000 р. / Місяць.
ТОВ бухгалтери готові обслуговувати дорожче. Середня вартість: 8000 руб. / Місяць.

Зарплата працівникам.

Переважна кількість моїх партнерів і друзів починали стартували свої інтернет магазини на самоті і залучали сторонню допомогу тільки в особі фрілансерів, яким давали те рутинні і нескладні завдання. Пам'ятайте, що ваш час коштує набагато дорожче, і не варто витрачати час на створення текстів для інтернет магазину , Його подальше наповнення та інші завдання, які можна віддати на сторону. Також рекомендую не вплутуватися в завдання, в яких ви не сильні. Іншими словами не слід самому малювати дизайн або програмувати сайт, якщо у вас немає достатнього досвіду. Думаю, що користувачами не дуже сподобається слабкий дизайн або криво працюючий сайт.

Разом: Від рублів до невідомої суми.

Закупівля товару.

Закупівля товару

Пам'ятайте я вам говорив, що можна працювати взагалі без складу і, отже, навіть не закуповувати товари до себе на склад? Так ось саме час задуматися над цим.

Оцініть свої фінансові можливості, подумайте над тим, чи варто вам взагалі замовляти товар спочатку, може бути ваші постачальники можуть дати вам можливість працювати без складу взагалі.

Якщо у вас є достатня кількість грошей для закупівлі першої партії товару, то спочатку тестируйте нішу, а тільки потім приймайте рішення про закупівлю товару. Якщо коротко, тестируйте за допомогою Яндекс.Директ або Google AdWords. Ви можете витратити всього 1000 рублів, але зате зрозумієте перспективність обраної вами ніші. Також дивіться на конкуренцію в платних оголошеннях.

Разом: від рублів до невідомої суми.

Розробка логотипу та фірмового стилю.

Розробка дизайну сайту завжди починається з логотипу.

І мені завжди доводиться мало не вмовляти новоспечених власників інтернет магазинів розщедритися на розробку логотипу та хоча б базового фірмового стилю. І кожен раз я зустрічаюся з подібними запереченнями:

 1. "Сам намалюю логотип! Навіщо він взагалі потрібен? ";
 2. "Логотип за 30000 і ще фірмовий стиль за 20000 ??? НАВІЩО? ";
 3. "Хто дивиться на логотип і кому потрібні ці візитки? Людям потрібні дешеві товари! ".

Вище різні варіації заперечень людей, який не розуміють взагалі навіщо потрібно створювати власний бренд. Однак розвиток саме від бренду дає дуже великі результати.

Як приклад хочу привести вам інтернет магазин одного з моїх клієнтів. Що було зроблено при створенні цього ІМ:

 • Унікальний логотип;
 • Сайт в унікальному стилістичному вирішенні;
 • Фірмовий стиль, який включає в себе візитки, конверти, пакети, подарункову упаковку, дисконтні карти з унікальними номерами, магніти на холодильник у вигляді персонажа та інші подарунки.

В результаті цільова аудиторія (дівчата 15-50 років) верещать коли разом із замовленням на 100 рублів отримують велику кількість атрибутики, потім роблячи замовлення на більшу суму. Вони практично назавжди стають постійними покупцями цього інтернет магазину, враховуючи, що з кожним замовленням вони отримують нові подарунки. Ціни в тому ІМ були вищими за ринкові, товар популярний і його легко можна було знайти в іншому місці. Висновки робіть самі.

НЕ скупіться, зробіть собі хороший логотип і як мінімум базовий фірмовий стиль (візитки, пакети та пакувальний папір). Не важливо скільки коштує інтернет магазин якщо він окупиться за місяць.

Разом: від 5000 руб. до 30000 руб.

Дизайн сайту.

Дизайн сайту

За дизайном логотипу неодмінно слід дизайн самого сайту .

У вас 2 шляхи вирішення цього питання:

 1. Створити новий унікальний дизайн (від 15000 за простій, але якісний дизайн);
 2. Використовувати / придбати шаблон дизайну, що підходить під вашу тематику (від 5000 за якісний шаблон).

При виборі одного з двох варіантів пропоную відштовхуватися в першу чергу від ваших фінансових можливостей.

Унікальний дизайн, безумовно, самий хороший вибір, але недешевий. Також ймовірність знайти хорошого дизайнера за прийнятні гроші з плином часу все більше прагне до нуля. І тут відразу видно плюси шаблонного дизайну: готовий до роботи, недорогий і приємний для ока. Краще використовувати закордонний шаблон, таким чином ви істотно зменшите вірогідність побачити схожий інтернет магазин в рунеті.

Разом:

 • Унікальний дизайн від 15000;
 • Якісний шаблон от 3000.

Програмування та верстка.

Як і з дизайном, головна порада тут: віддавати роботу професіоналам, а не тільки що вивчив PHP школярам при всій моїй повазі до них. Адже від якості роботи програміста залежить те як буде працювати ваш інтернет магазин, як буде реалізований додатковий функціонал, який вам необхідний по технічним завданням для вашого інтернет магазину.

Щоб сильно не збільшувати вартість робіт, не варто замовляти доп. функціонал, затребуваність якого для вас ще туманна. Повірте, мине півроку, і ви вже будете думати про абсолютно іншому функціонал, ніж на старті.

Разом:
Вартість верстки та програмування сайту в середньому від 10000 рублів за найпростіший інтернет магазин.

Купівля домена, хостингу та CMS.

За детальними інструкціями вкрай раджу почитати відповідні статті про домен , хостинг і безкоштовну cms для інтернет магазину. Інструкції дуже докладні, тому тут я не буду повторюватися.

Разом:

 • Домен - 99 рублів на рік;
 • Хостинг - від 600 рублів в рік;
 • Движок - безкоштовно.

Інші витрати на сайт.

Інші витрати неминуче виникають. Постараюся описати найбільш поширені ситуації.

Написання текстів.

Якщо є можливість, постарайтеся передати цю роботу іншим людям і не витрачати свій час на цю рутинну роботу. Гаразд підготувати опис для 30 товарів, а якщо їх 300? А якщо більша частина товарів приблизно схожі, а опису потрібні унікальні? Задумайтесь про делегування рутинних робіт.

Нагадаю, що в статті про копірайтинг для інтернет магазинів я дав технічне завдання для тих людей, які будуть писати ваші тексти. Скористайтеся цим ТЗ!

Наповнення інтернет магазину

Як тільки підготовлені тексти, слід перейти до наповнення інтернет магазину інформацією. Якщо ви думаєте, що ви просто все скопіювали і вставите, то ви помиляєтеся. Для кожного товару і категорії слід як мінімум проставити заголовок, проставити теги, завантажити фотографії, саме опис, ціни і вказати схожі товари. В середньому, якщо якісно заповнювати інтернет магазин, то на один товар йде приблизно 4-6 хвилин. Помножте цю цифру на кількість ваших товарів і зрозумієте скільки часу ви заощадите, враховуючи, що послуги із заповнення коштують недорого.

Фотографування.

Якщо постачальник не надає якісні фотографії ваших товарів і в інтернеті їх теж немає, то задумайтеся, може бути ви і самі підготуєте?

Два варіанти:
- Сфотографувати товари в студії;
- Сфотографувати самостійно.

Якщо в першому випадку доведеться платити за оренду студії, за роботу фотографа і за подальшу обробку фотографій, то в другому випадку достатньо лише виготовити лайтбокс своїми руками ( як це зробити? ) І відзняти все самостійно.

Разом:

 • Написання текстів для магазину в 100 товарів ~ 3000 рублів (з розрахунку 1 товар = 500 символів. $ 2 за 1000 символів тексту);
 • Наповнення текстами і фото магазина в 100 товарів ~ 1000 рублів (100 рублів / год);
 • Фотографування товарів в студії ~ 200 рублів за один товар (1-3 фото)
 • Фотографування товарів своїми руками ~ 1000 рублів за все (вартість лайтбоксу).

Вважаємо.

Базуючись на викладеної вище інформації давайте порахуємо скільки встане запуск інтернет магазину з мінімальної закупівлею товару на безкоштовному движку, враховуючи, що є знайомий бухгалтер, який візьме на себе перші півроку існування вашого ІП?

 1. Реєструємо ІП через посередників, щоб заощадити час - 3000 руб .;
 2. Працюємо без офісу і співробітників, в базовій бухгалтерії допомагає знайома, склад тримаємо вдома - руб .;
 3. Робимо закупівлю у 2-х постачальників на 20000 руб. сумарно;
 4. Розробляємо логотип і фірмовий стиль, друкуємо візитки і пакети - 8000 руб .;
 5. Замовляємо простий дизайн сайту, його верстку і програмування - 30 000 руб .;
 6. Домен і хостинг - 700 рублів на рік;
 7. Движок сайту - безкоштовно;
 8. Замовляємо тексти для 100 товарів - 3000 руб .;
 9. Наповнюємо сайт самі, фотографії беремо з інтернету або у постачальника - рублів.

Разом: 3000 + 20000 + 8000 + 30000 + 700 + 3000 = 64 700 рублів.
Це ціна готового магазину, включаючи невелику кількість товару.

64 700 рублів це удвох злітати до Туреччини / Єгипет.
64 700 рублів це купити ноутбук Apple.
64 700 рублів це кудлата "дев'ятка" почала 2000-х років (у мене була така, відмінна машина!).
64 700 рублів при одній продажу в день із середнім чеком в 2500 рублів і націнці в 100% окупляться менше ніж за 2 місяці. І ви вже вийдете на прибуток!

Заманливо? Тоді давайте вважати ВАШ інтернет магазин.

Яка ж вартість відкриття інтернет магазину?

Тут-то нам і допоможе чарівна таблиця, яка мені свого часу дуже допомогла порівняти джерела інвестицій з потенційними витратами. За допомогою цієї простої таблиці ви запросто зможете підрахувати скільки коштує ваш інтернет магазин.

Стаття підготовлена ​​на основі саме цієї таблиці.

Коротка інструкція по експлуатації:
Введіть назву вашого інтернет магазину;

Введіть суму, яку інвестуєте ви і ваші партнери;
Введіть суму, яку інвестуєте ви і ваші партнери;  Якщо ви берете кредит або у вас є додаткові джерела інвестицій, відобразити це у відповідних полях;
Якщо ви берете кредит або у вас є додаткові джерела інвестицій, відобразити це у відповідних полях;

Далі починаються витрати.

Вкажіть вартість відкриття ІП або ТОВ;
Вкажіть вартість відкриття ІП або ТОВ;  Якщо ви орендуєте офіс або склад, вкажіть вартість їх відкриття і оренди;  Не зайвим буде внести витрати на бухгалтерію і зарплату співробітникам;  Вкажіть ваші витрати на закупівлю товару у постачальників;  Якщо ви не вказували вартість послуг дизайнерів і програмістів в розділі Зарплата, вкажіть це тут;  Інші і непередбачені витрати можна вказати тут;
Якщо ви орендуєте офіс або склад, вкажіть вартість їх відкриття і оренди;

Не зайвим буде внести витрати на бухгалтерію і зарплату співробітникам;

Вкажіть ваші витрати на закупівлю товару у постачальників;

Якщо ви не вказували вартість послуг дизайнерів і програмістів в розділі "Зарплата", вкажіть це тут;

Інші і непередбачені витрати можна вказати тут;

У підсумку ви отримаєте базову статистичну інформацію про те скільки коштує відкрити інтернет магазин і які витрати вам доведеться понести.

У підсумку ви отримаєте базову статистичну інформацію про те скільки коштує відкрити інтернет магазин і які витрати вам доведеться понести

Все просто, чи не так?

Завантажити розрахунок вартості відкриття інтернет магазину .

Я сподіваюся, що ця таблиця допоможе вам оптимально вибудувати свої витрати на самому старті і не наробити зайвих помилок .

Буду радий вашим коментарям щодо розширення цієї таблиці і додаванню нових типів витрат. І так, ви можете самі редагувати цю таблицю як захочете. Тільки не забудьте поділитися вашими розробками Буду радий вашим коментарям щодо розширення цієї таблиці і додаванню нових типів витратСхожі статті:

Сподобалася стаття? Розкажіть друзям:

1. За що потрібно платити при створенні інтернет магазину?
Яка ж вартість відкриття інтернет магазину?
Скільки буде коштувати ваш магазин?
1. За що потрібно платити при створенні інтернет магазину?
Тому задумайтесь, чи треба це все вам?
Навіщо він взагалі потрібен?
Логотип за 30000 і ще фірмовий стиль за 20000 ?
НАВІЩО?
Хто дивиться на логотип і кому потрібні ці візитки?
Гаразд підготувати опис для 30 товарів, а якщо їх 300?

Номера

Номерной фонд гостиницы насчитывает 173 номера различных категорий.

Забронировать отель можно прямо сейчас: Бронирование онлайн