Загальна оптимізація тексту: кому, навіщо, як

 1. кінцевого споживача
 2. оптимізатору
 3. Веб-автору

Привіт друзі

Привіт друзі. З вами знову Павло Ямб. Чого боїться початківець веб-автор? Замовлень на статті з ключами, тегами, анкорами, дескріпшн. А це всього лише загальна оптимізація тексту під пошукові запити користувачів. Про те, як вона проводиться - мій сьогоднішній пост.

Припустимо, ви отримали замовлення на біржі, або пишете текст, для якого-небудь сайту, вам потрібно виконати ряд умов, щоб текст ваш сподобався і людям, і пошуковим роботам. А у людей різні підходи до цього.

 • письменницький,
 • оптимізаторських,
 • споживчий (під нього-то все і танцюють).

кінцевого споживача

Почну з останнього. Для власника сайту текст - інструмент з просування, підвищення конверсії, збільшення прибутку. Йому потрібно, щоб статті потрапляли під запит користувача, щоб їх читали, в закладки додавали, посиланнями ділилися. Читачеві потрібно вирішити свої проблеми: дізнатися, як вирішити задачу з фізики, де раки зимують, хто вбив Кеннеді. Стало бути, нам треба про це писати. А щоб все це в топ потрапило, потрібно пошуковим роботам догодити.

оптимізатору

Seo-оптимізатори зі своєї дзвіниці на тексти дивляться. Для них важливо вміти догодити пошуковій машині і просунути сайт в топ. Фахівці у цій справі знають алгоритми і вимоги, за якими можна просунутися вгору. Вони ж в більшості своїй і розміщують на біржах технічні завдання для авторів статей. Давайте розберемо ці вимоги на конкретному прикладі, а потім поговоримо про наш, авторське, погляді на оптимізацію текстів.

Реальність така:

Реальність така:

 1. Ключові слова - ті самі пошукові запити, які вбивають люди в пошуках потрібної інформації. Набір найпоширеніших запитів становить семантичне ядро сайту. По тому, як часто користувачі пишуть одні і ті ж слова в запитах, їх ділять на:
 • ВЧ (високочастотні)
 • СЧ (середньочастотні)
 • НЧ (низькочастотні)

(Ну тут, сподіваюся, зрозуміло, чому вони так називаються).

Нам, колеги, знання основ оптимізації допомагає краще виконати замовлення. Пізніше вам потрібно буде грамотно наповнювати свій чи чужий сайт і в плані орфографії, і в плані просування.

Чому замовник обумовлює кількість входжень «вжити 2 рази»? Тому що роботи сьогодні вміють відрізняти корисний контент від заспамленності ключами тексту. Нормальним вважається від 2, 5% до 7% входження по кожному ключу. Добре, коли до статті включається 3 - 4 запити різної частотності. З урахуванням обсягу 3000 знаків більше двох входжень кожного ключа краще не робити. Може Переспа вийти, пошукачі не люблять, коли занадто багато ключів.

 1. В замовленнях ви можете зустріти вказівку на те, яким має бути входження: прямим, чистим, точним, непрямим, морфологічним. Це про те, чи можна змінювати ключ в залежності від контексту.

Точне (чисте) входження - слова не відмінюються, що не розбиваються знаками пунктуації, не повинні додаватися приводи. Навіть якщо потрібно вписати абсолютно безграмотну з точки зору російської мови фразу, наприклад «паркетна дошка оптом купити Москва». Але сьогодні будь-яка пошукова система вміє порівнювати, проводити семантичний аналіз і по синонімів підбирати потрібні сайти, а хороші оптимізатори про це знають і не вимагають кострубатих пропозицій на догоду seo. Працюйте краще з такими замовниками.

Пряме входження - можливе використання розділових знаків. «Ви хочете знати, де продається паркетна дошка оптом? Купити її Москва дозволяє буквально на кожному будівельному ринку ». Чи не занадто витончено, але зате і вовки ситі, і вівці цілі.

Морфологічне (непряме) входження - дає можливість вписувати ключі природно. «Вам потрібно купити паркетну дошку оптом? У Москві на кожному будівельному ринку ви знайдете таких постачальників ». Так набагато краще з точки зору стилістики. Класно те, що і такий ключовий запит сучасний пошуковий робот проиндексирует. Настає епоха грамотного контенту в інтернеті. Тепер навіть за дуже велику кількість орфографічних помилок сайт можуть знизити, а то і забанити.

 1. Вимоги до унікальності залишаються на найвищому рівні саме тому, що на перші позиції ніколи не вийде сайт з неунікальним текстом. Замовник висуває вимоги в залежності від того, яким сервісом він користується. Зазвичай, якщо особливо не обмовляється, то беруть показники сервісу біржі, на якій розміщено замовлення. У нашому випадку це сервіс біржі Text.ru.
 2. Чудово, що замовник в нашому прикладі вказав і цільову аудиторію, і завдання, яке повинен виконати текст - просто і доступно розповісти про послугу. Це ще раз переконує нас у тому, що все більш затребуваними стають якісні роботи. Іноді замовники прямо так і пишуть, що потрібні статті для людей, а не для машин. Так що потреба в класному контенті зростає з кожним днем.
 3. І ось нарешті ми і дісталися до найістотніших вимог до оптимізації сторінки.
 • В ідеалі ключі повинні бути рівномірно розподілені по абзацах. Це полегшує не тільки сприйняття тексту, але і індексацію сторінки в цілому.
 • Заголовки і підзаголовки з точки зору оптимізаторів повинні задовольняти вимогам пошукових машин. А з ними справа йде так:

Title - заголовок сторінки, за яким вона індексується роботом. Оформляється в html-верстки.

По суті в Title вписується той ключ, за яким буде просуватися сторінка.

H1 - це заголовок самої статті. Він не повинен дублювати Title.

Він не повинен дублювати Title

Всі ці елементи оформляються за допомогою html-кодів. Але цим вже не наша турбота. Нам досить знати, що мають на увазі замовники, коли пишуть ТЗ і для чого їм це потрібно. Тобто, в тексті ви пишете назву статті, виділяєте його жирним шрифтом, розбиваєте на абзаци, придумуєте підзаголовки. Залежно від вимог вписуєте туди потрібні ключі. І робити це потрібно не тільки для легкості сприйняття, як ви вже зрозуміли.

Дескріпшн - короткий опис статті. Писати його чи ні, звичайно вказують в ТЗ. Не потрібно плутати з лідом, який повинен бути у кожної хорошої статті. А тут важливо показати читачеві, на які питання він отримає відповіді в тексті. Максимальний розмір 200 знаків. Так що вчіться коротко викладати думки.

Анкор (якір) - вписана в пропозицію посилання на інше джерело. За допомогою анкоров замовники підвищують кількість посилань сайту, хоча зараз цей факт менше впливає на просування, ніж раніше. Зате наявність таких посилань дозволяє зробити внутрішню перелінковку сторінок сайту і поліпшити навігацію по ньому.

Веб-автору

Завів інтстаграм. Показую життя копірайтера, приколююсь в Сторіс, давай дружити! ПЕРЕЙТИ В ІНТСАГРАМ

Письменницький або веб-райтерську підхід до тексту завжди залишиться, в першу чергу, творчим. Однак не можна забувати, що сам по собі контент нікому не потрібен. Вона повинна наповнити якийсь ресурс, а цього ресурсу важливо ще і просування. Виникає питання, а чи можна це зробити виключно за допомогою текстів. Насправді це питання частенько викликає неабиякі суперечки на просторах інтернету. І у кожної зі сторін є аргументи на свою користь.

Я, наприклад, точно знаю, що сайт Льва Лещенко спочатку наповнювався виключно з точки зору інтересів читача. Ніхто з авторів не займався спеціально просуванням статей. Створювався цей ресурс виключно для фанатів співака і не переслідував ніякої фінансової вигоди. Результат перевищив всякі очікування. Зроблений з любов'ю і турботою, він увірвався в топ Яндекса за лічені місяці.

Ось вам приклад правильної роботи веб-райтера для людей, яку оцінили пошукові системи.

І в той же час, потрібно розуміти, що такі випадки - рідкість. А оскільки замовники наші прагнуть заробляти на сайтах, то і ризикувати не стануть, будуть вимагати від авторів оптимізованих текстів. Залишається навчитися виконувати ці вимоги і підвищувати свій професіоналізм.

Придалася інформація? Сподіваюся, тепер ви знаєте, що означає seo-оптимізація. Напишіть мені в коментарях. А може чогось не вистачає для повноти картини? Теж пишіть, заповнимо прогалини. Заодно ви зможете взяти участь в моєму конкурсі коментаторів і отримати за це головний приз. Я бажаю вам успіху і благополуччя. З вами був Павло Ямб.

Чого боїться початківець веб-автор?
Чому замовник обумовлює кількість входжень «вжити 2 рази»?
«Ви хочете знати, де продається паркетна дошка оптом?
«Вам потрібно купити паркетну дошку оптом?
Придалася інформація?
А може чогось не вистачає для повноти картини?

Номера

Номерной фонд гостиницы насчитывает 173 номера различных категорий.

Забронировать отель можно прямо сейчас: Бронирование онлайн